«16 днів проти насильства»

Останні кілька років з 25 листопада по 10 грудня в нашій державі проходить Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Її метою є привернення уваги громадськості до актуальної для суспільства проблеми. Зокрема це – подолання насильства в сім’ї стосовно жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидія торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Дата проведення акції не випадкова. Вона символічно підкреслює зв’язок між насильством та правами людей. Адже 25 листопада – це Міжнародний день проти насильства щодо жінок, а 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Також у цей 16-денний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати. Це 1 грудня – Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, 3 грудня – Міжнародний день інваліда, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі (Монреальська різанина).
З нагоди проведення Всеукраїнської компанії у Полтавській області у приміщенні ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція за участю представників управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА, комунальної установи «Обласний молодіжний центр» обласної ради та представників Головного управління національної поліції у Полтавській області.
«Інформаційні акції спрямовані привернути увагу до тих чи інших проблем у суспільстві, – говорить заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Наталія Шкоденко. – Ми хочемо, щоб кожна людина приєдналася до цієї двотижневої акції та своїми діями сприяла призупиненню насильства. Яке б воно не було – сімейне, шкільне чи насильство за ознакою статі».
Прикро, але нині в Україні саме дискримінація жінок за ознакою статі є найрозповсюдженішим насильницьким злочином. Тому з наступного року на Полтавщині має запрацювати 31 мобільна бригада для допомоги постраждалим від насилля. У неї увійдуть фахівці соціальних служб та співробітники спецпідрозділу поліції «Поліна». Їхнє завдання – оперативно реагувати на виклики, пов’язані з насильством у родинах. Наступного року на ці потреби заплановано закласти близько 400 тисяч гривень з місцевого бюджету. Нині в Полтаві існує лише один кризовий центр для жінок, які постраждали від домашнього насильства. Він діє на базі благодійної організації «Світло надії». Цього, звісно, недостатньо. Наступного року в області заплановано створити 140 невеликих притулків, де б могли перебувати жінки, які зазнали насильства. Окрім цього, прийнято план обласних заходів стосовно проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». В межах виконання вищевказаного плану будуть організовані заходи просвітницького напрямку у всіх навчальних закладах області, діятимуть відповідні тематичні бібліотечні виставки тощо.

Підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий