17 сімей у складних життєвих обставинах

Саме стільки налічується зараз у Лохвицькому районі.
Щороку тисячі дітей залишаються без батьківського піклування через складні життєві обставини, зокрема безвідповідальне ставлення батьків до виконання своїх обов’язків, вживання батьками алкоголю, наркотичних засобів, а також через жорстоке поводження з дитиною.
Профілактика таких явищ є важливою для подолання соціального сирітства, оскільки йому легше запобігти, ніж боротися з наслідками. Так вважають у Лохвицькому районі. Тому захисту прав дітей із сімей, які перебувають у складних обставинах, тут приділяється постійна увага.
Цю тематику нещодавно обговорили на нараді-семінарі з секретарями міських і сільських рад району. Розглянули також підготовку проекту районної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Лохвицькому районі на 2019–2020 роки, порядок обліку дітей шкільного віку тощо.
Начальник служби у справах дітей Лохвицької РДА Світлана Власова повідомила, що на обліку в службі – 32 дітей (17 сімей), які перебувають у складних життєвих обставинах. З них: 23 дітей проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 4 дитини зазнали насилля, 5 дітей позбавлені батьківського піклування.
Виявляють дітей, які перебувають у складних обставинах і потребують допомоги, як через безпосереднє звернення самої дитини, її законного представника чи звернення громадян до служби у справах дітей, так і завдяки повідомленням від структур, що займаються соціальною роботою з сім’ями, дітьми та молоддю.
Отриману інформацію про дитину, яка потрапила у складні життєві обставини, та достовірність підстав для взяття її на облік перевіряє служба у справах дітей, з’ясовуючи, де, як і з ким живе хлопчик чи дівчинка.
Під час такої перевірки, наголошують фахівці, особлива увага приділяється умовам проживання, виховання та розвитку дитини, ставленню до неї батьків. Винятком є лише документально засвідчена інформація, яка надійшла з поліції, територіальних органів Державної пенітенціарної служби України, прокуратури та судів. Тоді дитина береться на облік служби без додаткових перевірок.
Протягом 2018 року до служби надійшло 5 звернень від міських, сільських рад, відділу освіти, органів охорони здоров’я та одне – від громадян стосовно виявлення дітей, що опинилися в складних ситуаціях. У результаті двоє неповнолітніх взяті на контроль.
Інформацію про взяття на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, служба передає в центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для надання соціальних послуг дитині та здійснення соціального супроводу сім’ї, в якій вона виховується.
На кожну дитину складений індивідуальний план соціального захисту, затверджений на комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. Там відображаються усі завдання і заходи соціального захисту та здійснення соціальної роботи з дитиною та її сім’єю.
За чотири місяці 2018 року працівники служби провели 27 обстежень умов проживання сімей названої категорії.
Фахівці проводять профілактичну, роз’яснювальню роботу з батьками, спрямовану на формування відповідального батьківства та належне виконання батьківських обов’язків.
Вивчаються причини, що призвели до скрутного становища в житті дитини. Такими причинами є проживання в сім’ї, у якій батьки або особи, які їх замінюють, не займаються дитиною, не піклуються про її здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, підготовку до самостійного життя, не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду.
Комісія з питань захисту прав дитини з початку року розглянула матеріали 10 сімей, де є ризик позбавлення батьківських прав. По одній сім’ї ухвалено рішення надати висновок про доцільність позбавлення батьківських прав, у 5 сім’ях батькам наданий час на усунення причин, які є підставами для позбавлення прав.
Двох дітей з однієї сім’ї з обліку служби знято через те, що мікроклімат в родині поліпшився.

Валентина ПЕТРЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий