180-річчя зустрічаємо у новому статусі

Доля газети – то доля поколінь читачів, творців видання. Упродовж майже двох століть наш часопис мав різні назви, різних видавців, засновників, співзасновників. 1943-й ознаменувався визволенням нашого краю від фашистських загарбників. А ще – оновленою газетою із добрим і теплим найменуванням, яке й нині, сподіваємося, до душі усім шанувальникам справжньої української журналістики. Відтоді «Зоря Полтавщини» стала візитівкою області.

А все починалося року 1838-го, квітня 15-го дня (збережемо стилістику першої половини ХІХ століття), коли світ побачив перший номер «Полтавських губернських відомостей». У нас ще буде нагода познайомити читачів із публікаціями видання, адресованими своїм сучасникам. А зараз нагадаємо, що на сторінках часопису в різні періоди з’являлися газетні виступи авторства представників родини Драгоманових, Володимира Короленка, Пилипа Капельгородського, Остапа Вишні, Олеся Гончара, Дмитра Прилюка, Бориса Олійника, Олександра Ковіньки, Володимира Малика, Феодосія Рогового…

Певна річ, маючи такі славні традиції й історію, рівняючись на таких видатних попередників, нинішнє покоління зорян має не лише зберігати, а й примножувати творчий доробок, сказати своє вагоме слово у вітчизняній журналістиці. Комп’ютеризація, кліповий конструкт інформації нині заполонили газетні шпальти, телевізійний і радіоефір. Звісно, такі об’єктивні процеси не можуть не впливати і на зорянську редакційну політику. Як, власне, і законодавча база держави, яка поповнюється новими документами. Один із них – Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», який набрав чинності в січні 2016 року. Не будемо втомлювати читача, як то кажуть, буквою і духом закону, лише наголосимо, що відповідно до вищевказаного документа наше видання реформоване у приватне підприємство «Зоря Полтавщини». Що це означає для читачів, передплатників? Перш за все наголосимо – наш часопис залишається Всеукраїнською громадсько-політичною газетою без зміни назви, мови видання, інших визначальних прикмет друкованого ЗМІ. Тобто «Зоря Полтавщини» зберігає той самий «дух і букву», які були притаманні виданню упродовж багатьох десятиліть. Відбулися і відбуваються певні організаційні зміни. Магістральний творчий, змістовний напрямок (як тепер кажуть – контент) зберігаються, хоча й не без оновлень, зумовлених часом. Сподіваємося, читачі уже помітили й графічні, й текстові новації подачі центральних матеріалів, появу QR-коду, який дозволяє ознайомитися із ширшим фотоілюстрованим діапазоном, оновлений сайт газети. Маємо надію, що й рекламодавці звернули на це увагу. Новітні інформаційні технології доповнюють живе спілкування із героями наших публікацій, експертами, учасниками чи очевидцями подій. Такий  синтез і створює інформаційно-публіцистичний продукт, затребуваний читацькою аудиторією.

А те, що наш продукт, «Зоря Полтавщини», є затребуваним, свідчать і підсумки передплатної кампанії. Газета, як і в попередні роки, має найбільший тираж серед друкованих ЗМІ області, єдина в регіоні виходить двічі на тиждень. Висловлюємо щиру вдячність усім передплатникам, друзям газети, які підтримали нас у цей складний час змін і фінансової нестабільності.

Від усієї душі зичимо усім Божого благословення, віри, оптимізму, перемоги і миру. Взаємна допомога – запорука того, що зустрінемо ще не одну пам’ятну і ювілейну дату.

Будьмо разом!

ЗОРЯНИ.

Поділися:

Добавить комментарий