22 липня стартує чемпіонат України з футболу

22 липня стартує чемпіонат України з футболу

На початку літа полтавці деякий (дуже недовгий, на жаль) час мали можливість пишатися тим, що наше місто цьогоріч єдине з усіх футбольних центрів України делегувало до вищого дивізіону українського футболу два клуби. Одразу після завершення минулого чемпіонату вболівальники вже почали готуватися до справжнього безкомпромісного полтавського дербі за участю бронзового призера УПЛ ФК «Ворскла» й ФК «Полтава» – клубу, який наприкінці сезону в нелегкій боротьбі з одеським «Чорноморцем» виборов право змагатися за медалі чемпіонату-2018–2019 й вихід до еврокубків із кращими клубами країни.

Та не так сталося, як гадалося… І якщо «Ворскла» після збору в Словенії (докладніше про нього, а також про урочистості, які відбулися 14 липня з нагоди вручення команді бронзових медалей чемпіонату, – в наступному номері «Зорі Полтавщини») розпочне чемпіонат грою з київським «Динамо» 25 липня в столиці України, то команда ФК «Полтава» взагалі припинила своє існування. Її місце посяде все той же «Чорноморець». Ми спробували зібрати воєдино думки всіх керівників й офіційні заяви організацій, що були причетні до цієї не дуже веселої для вболівальників історії.
Далі – пряма мова. Як відомо, футбольне господарство – непроста справа. А наскільки? Висновки кожен може зробити сам.
«УПЛ отримала листа ФК «Полтава» за підписом президента клубу Леоніда Соболєва про зняття зі змагань УПЛ у зв’язку з неможливістю приведення стадіону «Локомотив» у відповідність до вимог регламентних документів УПЛ та ФФУ.
На загальних зборах учасників УПЛ, що відбулися 5 червня 2018 року, ФК «Полтава» був прийнятий до складу учасників УПЛ та отримав атестат для участі у змаганнях УПЛ. Як вказано в атестаті, клуб заявив як основний домашній стадіон – стадіон «Ворскла» імені О. Бутовського.
Виходячи з цього, УПЛ при жеребкуванні плану-календаря змагань сезону 2018/19 років здійснила кроки для розведення ФК «Полтава» та ФК «Ворскла» в календарі з метою забезпечення безпечного та безперешкодного проведення домашніх матчів обох клубів на стадіоні «Ворскла» імені О. Бутовського.
Враховуючи вищевказане, для української Прем’єр-ліги була не зовсім зрозуміла позиція ФК «Полтава» щодо відмови від участі у змаганнях УПЛ через неготовність стадіону «Локомотив».
(Офіційна заява УПЛ. www.upl.ua).
«Ми, тренерський склад, склад керівників, гравці, просто шоковані. Отримали розрахунок, трудові книжки, звільнили нашу базу. Я прокинувся зранку, думав, що я на базі. Не можемо повірити, що таке може бути. Але всіх розрахували, всіх зробили вільними агентами, і команди немає. Команда припинила існування як професійний клуб. Начебто клуб залишається, але всі працівники залишилися без роботи. І навіть не знаємо причини, що сталося…
Атестат я отримував разом з Леонідом Давидовичем. Ми заявили стадіон «Ворскли». Але потім з’ясувалося, що вони нам можуть дати лише 2–3 гри зіграти, не більше. Це пов’язано з участю «Ворскли» в Лізі Європи. «Локомотив» не згадувався там, а президент хотів грати на домашній арені. Ми з ним міркували, як буде проходити реконструкція, ходили по полю, почали будувати роздягальні. Він казав, що буде нормальне освітлення. Я не знаю, можливо, були якісь місцеві перешкоди, які вплинули. Приїжджав Вадим Гольдін з Федерації, пояснював нюанси, які потрібно узгодити. Президент сказав, що ми не змогли б зробити якісний підігрів та освітлення на цьому етапі. Але все інше він пообіцяв, що зробить. Роздягальні повинні були трошки пізніше з’явитись…
…Ми досі шоковані. Не розуміємо, що сталося. Команда жила цією мрією, хотіли спробувати себе у Прем’єр-лізі. Дуже добрий сезон провели. Дуже шкода, що так вийшло. Шкода хлопців, шкода вболівальників. Ми витратили багато енергії, сил та емоцій, як виходить – даремно. Великий розпач. І все сталось через причини, які не залежать від нас. Але хлопці гідно тримають удар, хоча прощались зі сльозами на очах».
(Екс-директор ФК «Полтава»
Вадим Шельменко.
footballhub.com.ua).
«Головна причина полягає в діях ФФУ, яка не дозволяє нам грати на стадіоні «Локомотив» у Полтаві. А для того, щоб його реконструювати і підігнати під усі норми і вимоги, крім фінансових вкладень, необхідно ще й час. За нашою оцінкою, реконструкція могла зайняти близько двох років. Судіть самі: на арені необхідно побудувати три входи, трибуну, зробити підігрів газону, поставити турнікети і т.д. На всі роботи необхідно витратити близько двох мільйонів доларів, на що я готовий був піти. Але, крім цього, ще необхідно провести безліч узгоджень з міською владою для проекту реконструкції, а це, повторюся, вимагає часу, якого нам не дали. Стадіон «Ворскла», на якому виступає однойменний полтавський клуб, не гарантує нам проведення всіх домашніх ігор. А грати, наприклад, у Сумах – це не тільки додаткові витрати. Адже ми створюємо команду і граємо в першу чергу для уболівальників свого міста, щоб популяризувати футбол в регіоні, адже наша команда увійшла в УПЛ, і на даному етапі підтримка з боку уболівальників нам дуже необхідна.
Я не перший рік у бізнесі, на собі відчув закони економіки, вмію рахувати і прогнозувати. Проаналізувавши ситуацію і пред’явлені нам умови і вимоги, все зваживши, вирішив, що розпустити команду в умовах, що склалися, – оптимально. При цьому ми повністю погасили фінансові зобов’язання перед футболістами і тренерами».
(Президент ФК «Полтава»
Леонід Соболєв.
www. footboom.com).
«Приймаючи ці рішення (про зняття ФК «Полтава» й заміну його «Чорноморцем»), ми керувалися міркуваннями цілісності та безперервності наших змагань. …Ми повинні були діяти швидко, неухильно дотримуючись Регламенту та Статуту Ліги. Протягом двох днів ми визначили клуби, які можуть претендувати на участь в УПЛ, проконсультувались із ФФУ щодо результатів проходження ними процедури атестації, а також запросили ці клуби терміново підтвердити бажання і готовність грати в УПЛ в наступному сезоні. Ситуація, що склалася, Регламентом прямо не передбачена, відтак у дію вступив
п. 9.7 Статті 5 Регламенту, відповідно до якого склад учасників визначає виконавчий комітет ФФУ на підставі пропозиції УПЛ».
(Президент УПЛ Томас Грімм.
www.upl.ua).
«Підтверджую, що ми не гратимемо в Прем’єр-лізі чи інших професійних змаганнях. Головна причина – неможливість виконання вимог Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Федерації футболу України по усуненню недоліків на стадіоні «Локомотив».
Хочеться подякувати нашим колегам із «Ворскли» за те, що вони готові були надати нам свою арену. Через підготовку стадіону до матчів Ліги Європи ми там могли зіграти не більше 2–3 ігор. Грати в інших містах ми не збираємося, оскільки граємо перш за все для наших уболівальників. Проте, якщо недоброзичливці думають, що ми не хочемо займатися футболом, вони помиляються. Найближчим часом ми хочемо присвятити себе розвитку власної дитячої футбольної школи. Для дітей ми створимо гідні умови.
Це і заміська база у селищі Копили (на ній, до речі, ми збудуємо ще три поля), і стадіон «Локомотив», на якому ми завершимо спорудження будівлі, як і планували. Там будуть і сучасні роздягальні, і суддівські приміщення. На нашому оновленому стадіоні будуть тренуватися та грати вихованці нашої дитячо-юнацької школи».
(Президент ФК «Полтава»
Леонід Соболєв.
fcpoltava.com).
«Виконавчий комітет ФФУ, розглянувши пропозицію УПЛ про включення до складу учасників змагань у сезоні-2018/2019 ФК «Чорноморець» (Одеса), відповідно до пункту 9.7 статті 5 Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів української Прем’єр-ліги сезону-2017/2018, прийняв рішення підтримати цю пропозицію та визнати ФК «Чорноморець» учасником чемпіонату УПЛ у сезоні-2018/2019″.
(Федерація футболу України.
www.ffu.ua).
* * *
Крапка в цій конфліктній ситуації. Та хочеться сподіватися, що це хоч і неприємні, та лише «три крапки» для ФК «Полтава». Хто є правим, хто винним – у даному випадку кожен вирішує сам. Нам – і журналістам, і вболівальникам – залишається лише сподіватися, що клуб колись, як мінімум, повторить досягнення минулого сезону. Й писати про його здобутки ми знову будемо зі знаком оклику!

Андрій Фіалковський
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий