Щорічно 28 квітня в Україні відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 відзначається День охорони праці. Маючи світові масштаби, це свято концентрує суспільну увагу на необхідності створення ефективної системи охорони праці для того, щоб мінімізувати небезпеки, які можуть призвести до нещасних випадків і професійних захворювань.
У 2019 році за ініціативою Міжнародної організації праці День охорони праці проходитиме під гаслом “Безпечне та здорове майбутнє праці”.
Збереження життя, здоров’я й працездатності громадян у процесі їх трудової діяльності є важливим стратегічним завданням Фонду соціального страхування України. Саме тому питання належної організації на підприємствах, в установах, організаціях системи управління охороною праці та дотримання роботодавцями й працівниками законодавства з охорони праці для фахівців Фонду є пріоритетним.
Працювати в безпечних та нешкідливих умовах – право кожної людини.
Опікуючись відновленням здоров’я й працездатності осіб, потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, забезпечуючи їхню соціальну й медичну реабілітацію, Фонд соціального страхування України проводить потужну роботу з профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань.
Одним із основних показників стану охорони праці в кожному регіоні нашої держави є рівень виробничого травматизму та професійних захворювань.
На Полтавщині протягом 2018 року десятьма відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління) було зареєстровано 167 нещасних випадків, що сталися на підприємствах, в установах, організаціях, у тому числі 17 випадків зі смертельним наслідком та 7 групових випадків. Під час цих страхових випадків постраждало 170 осіб. За результатами проведених розслідувань страховими експертами з охорони праці управління та його відділень були складені акти про нещасні випадки, пов’язані з виробництвом за формою Н-1. Окрім того, протягом минулого року було зареєстровано 3 випадки професійних захворювань.
Аналіз стану виробничого травматизму за 2018 рік порівняно з 2017 роком вказав на тенденцію до зменшення кількості нещасних випадків та, відповідно, травмованих осіб по загальному виробничому травматизму. Традиційно травмонебезпечними на Полтавщині залишаються галузі добувної промисловості, сільського господарства, будівництва житлових та нежитлових будівель.
За видами подій, які призвели до нещасного випадку, переважають падіння потерпілого, дорожньо-транспортні пригоди, падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту, дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються.
У структурі причин загального виробничого травматизму переважають організаційні причини, які складають 77,1% від загальної кількості травмованих осіб (131 травмована особа); 9,4% травмувань сталося через технічні причини (16 травмованих осіб), 13,5% сталося через психофізіологічні причини (23 травмовані особи).
Серед основних організаційних причин травмування працівників переважають порушення трудової та виробничої дисципліни (невиконання вимог інструкції з охорони праці, невиконання вимог посадових обов’язків, порушення правил безпеки руху, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів).
Серед основних технічних причин, які були визначені комісіями з розслідування нещасних випадків, є незадовільний технічний стан виробничих об’єктів, будівель, споруд.
Серед основних психофізіологічних причин випадків травмувань переважає особиста необережність потерпілих.
Через підвищення трудової й виробничої дисципліни можна попередити перелічені вище причини нещасних випадків та суттєво знизити рівень виробничого травматизму.
Із початку 2019 року, на жаль, рівень виробничого травматизму в області залишається високим. Протягом І кварталу 2019 року страхові експерти з охорони праці управління та його відділень взяли участь у роботі комісій із розслідування 3 групових нещасних випадків, 9 випадків смерті на виробництві, 6 нещасних випадків із смертельними наслідками, 1 нещасного випадку з можливою інвалідністю, 62 нещасних випадків з тимчасовою втратою працездатності.
Служба страхових експертів управління, що проводить пропаганду безпечних та нешкідливих умов праці серед усіх суб’єктів господарської діяльності, вживає всіх можливих заходів для належного впровадження на підприємствах, в установах, організаціях системи управління охороною праці, надає практичну й методичну допомогу під час складання документів та розроблення заходів, направлених на профілактику виробничого травматизму й зниження рівня небезпеки виробництва.
З нагоди Дня охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області щиро бажає всім роботодавцям та працівникам підприємств, установ, організацій оптимізму, невичерпної життєвої енергії та позитивних стимулів для досягнення намічених цілей. Хай кожен робочий день приносить вам лише задоволення та вагомі результати, а здоров’ю ніщо не загрожує!
Лише беззаперечне дотримання законодавства у сфері охорони праці стане запорукою безпечного та здорового майбутнього праці!
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхуванння України у Полтавській області.
Вам також може сподобатись
У Машівці дружина священика за кермом збила жінку і ще тричі проїхалась по ній: подробиці трагедії
Полтавщина у вогні
В області збільшується кількість хворих на ГРВІ та COVID-19
Рятувальні служби працюють у посиленому режимі, щоб загасити пожежу в Полтавському районі
13 вересня Україна повернула з російського полону 49 полонених, серед яких військові та цивільні.