Історія краю газетним рядком

Історія краю газетним рядком

Кубок присуджено спартаківцям
В м. Полтаві з 12 по 26 травня проходив розиграш кубка міста по футболу.
24 травня відбувся фінальний матч між командами «Спартак» і «Рот Фронт», який після впертої гри обох команд закінчився внічию. 26 травня матч був продовжений. Команда «Спартак» (тренер тов. Омельчук В.) виграла у команди «Рот Фронт» з рахунком 3:2 і одержала кубок міста.
Нова водна лінія
ЛУБНИ. (Наш кор.) Сульське управління водного транспорту відкрило пасажирську лінію по водній магістралі Сула-Удай від Лубен до містечка Городище Чорнухинського району. Катер з обладнаною баржею на 100 пасажирів почав курсувати. В перший день явились тільки два пасажири, проте на третій день – понад 50. Катер курсує три рази на тиждень.

О.ШЕВЧЕНКО.

Культобслужування юних кіноглядачів
Дирекція Полтавського кінотресту «КІМ» розгорнула роботу по культобслужуванню юних кіноглядачів. В театрі створена педагогічна рада з кращих учителів і школярів. Систематично організовуються культпоходи школярів в кіно. В організації походів активну участь беруть піонервожаті третьої, п’ятої і сьомої шкіл.
У зв’язку з наступними канікулами, читаються лекції юним кіноглядачам на теми: «Причини нещасних випадків на воді і заходи попередження їх», «Як вести себе під час канікул» та інш.

«Більшовик Полтавщини»,
2 червня 1940 р.

Новий клуб райцентру
Трудящі Сенчі відбудували новий районний клуб із залом для глядачів на 300 місць, читальним залом та бібліотекою. Відкриття районного клубу відбулося в день великого свята – 30-х роковин Великої Жовтневої соціалістичної революції.
На хлібозаводах
В Кременчуці закінчено будівництво нового механізованого хлібозаводу. Завод обладнаний за останнім словом техніки. Встановлено 3 люлечні безперервні печі, 3 тістомішалки та інше вітчизняне устаткування.

* * *

На Полтавському хлібозаводі №1 додатково введено в експлуатацію дві нові печі. З пуском нових печей завод досяг довоєнної потужності.

Ставкове господарство
За війну всі колгоспні ставки Лохвицького району були зруйновані. З часу звільнення району від німецьких окупантів відбудовано понад 15 ставків площею до 12 гектарів.
Ставки, зарибнені карасями, мають колгоспи ім. Папаніна, «20-річчя Жовтня», ім. Димитрова, ім. Дзержинського та інші.
Відбудовує ставок колгосп ім. Сталіна Гамаліївської сільради. Новий ставок будують колгоспники артілі ім. Папаніна Барбеницької сільради.

45 самохідних комбайнів
За рознарядкою Міністерства сільського господарства Української РСР у четвертому кварталі цього року Полтавщина одержить 45 самохідних комбайнів.
Скороходівська, Гельмязівська та Потоцька МТС мають одержати по 3 самохідних комбайни, Баляснівська, Зіньківська, Бригадирівська, Полтавська, Миргородська, Гребінківська, Опішнянська, Згурівська, Яготинська та деякі інші МТС по два самохідних комбайни.

«Зоря Полтавщини»,
16 листопада 1947 р.
(Збережено правопис оригіналів).

Поділися:

Добавить комментарий