62 малозабезпечених і переселенців стали підприємцями завдяки проекту «Рука допомоги»

У 2017 році до проекту «Рука допомоги», який реалізується Міністерством соціальної політики за підтримки Світового банку у трьох пілотних областях – Полтавській, Харківській, Львівській, – долучилися понад 2,4 тисячі чоловік.

З них понад 1120 осіб із числа безробітних, малозабезпечених і переселенців повернулися на ринок праці. Зокрема у минулому році понад 650 людей працевлаштовані, 408 взяли участь в оплачуваних громадських роботах, а 62 – розпочали власний бізнес, скориставшись безвідсотковою фінансовою допомогою. Загальна сума наданої допомоги учасникам проекту становить понад 3,6 мільйона гривень.
Найбільшою популярністю у вчорашніх безробітних, які стали підприємцями, користуються такі напрями діяльності: організація громадського харчування, сільське господарство, виробництво меблів і комплектуючих, організація торгівлі, послуги з ремонту автомобілів тощо. Підприємцям надається консультативна підтримка з боку регіональних офісів проекту і місцевих центрів зайнятості.
Проект «Рука допомоги» націлений на повернення на ринок праці та соціальну активізацію безробітних членів малозабезпечених сімей, які отримують соціальну допомогу від держави. Проект також має на меті реінтеграцію на ринок праці вимушених переселенців з території проведення АТО.
Найбільша кількість малозабезпечених безробітних приєдналась до проекту на Полтавщині – 988 людей. У Львівській області у цьому проекті беруть участь 792 особи, у Харківській – 639.
З ініціативи регіонів пілотний проект триватиме до кінця 2018 року. Комісії, створені при обласних державних адміністраціях, продовжують прийом заявок на участь у проекті «Рука допомоги».
За підсумками реалізації пілотного проекту буде розроблений законопроект по розповсюдженню успішного досвіду на всю територію України. Очікується, що запровадження нових механізмів дозволить суттєво знизити рівень безробіття в країні, зменшити соціальну напругу та створити нові робочі місця.

Прес-служба проекту
«Рука допомоги».

Добавить комментарий