“А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри...

“А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри…

ПРОЩЕНА неділя, останній день Масляної, заговини на Великий піст, який почнеться уже в понеділок (цього року – 27 лютого). Цей день сприймається віруючими як своєрідне свято – люди готуються духовно і фізично до майбутніх випробувань. Заговини – це отримання радості перед обмеженням. Обмежуючи себе у вживанні їжі та розвагах, віруючі зміцнюють свій дух, виправляють помилки минулого, відкриваючи своє серце для Благодаті Божої. Це серйозне випробування для справжньої особистості, адже спокуса під час посту буде скрізь. Господь створив усе на нашій землі для дітей своїх. Він не змушує віруючих відмовлятися від дарів. Вони самі тримають піст, щоб показати вдячність Господу, виказати відданість Йому.
У Прощену неділю прийнято просити вибачення один у одного за всі образи, спричинені упродовж року. “Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець” (Мф. 6:14).
Великий піст встановлено головним чином на пам’ять сорокаденного посту Ісуса Христа, який незабаром після Свого водохрещення відійшов у пустелю і постував там, а також сорокаденного посту Мойсея та Іллі. Він триває 40 днів (6 тижнів) і завершується у п’ятницю перед Лазаревою суботою і Вербною неділею. Але продовжується ще на сім днів, тобто до Великодня, і вже називається Страсним тижнем.
Пам’ятаймо, що піст насамперед починається з добрих справ: провідайте усіх тих, хто потребує вашого душевного тепла, – батьків, дітей, друзів, підтримайте захисників України.

Поділися:

Добавить комментарий