Адаптація заморських екзотів

Адаптація заморських екзотів

За магазинними рослинами міцно закріпилося прізвисько «голландець». Справді, рослини, вирощені саме в Голландії, становлять майже 90% всього асортименту квіткових магазинів. Але країна походження в даному випадку не має значення. Важливий той факт, що квітка, вирощена у промисловій теплиці в особливих умовах, потрапляє у звичайний будинок чи квартиру. Для нормального росту їй потрібна адаптація. Що треба зробити, щоб вона пройшла успішно?
Першочергове завдання – правильний вибір. Чим ретельніше ви оціните стан рослини, тим кращим буде результат. Дрібні дефекти на зразок порваного листя впливають головним чином на декоративність. В усьому іншому вона повинна бути здоровою. Друге питання – які саме на вигляд квіти ви купуєте. Багато «красивоквітнучих», по суті, є всього лише «букетом у горщику». Вони вирощені за технологією, яка не передбачає подальшої культивації. Такі рослини обробляють спеціальними засобами, щоб досягти дружнього пишного цвітіння і максимально декоративного вигляду. Їх масово продають, як правило, під свята: дзвіночки, цикламени, азалії, гербери, лілії, мініатюрні троянди, кальцеолярії, хризантеми, примули, пуансетії, гортензії та інші. При великому бажанні можна спробувати зберегти таку рослину, навіть якщо вона не належить до кімнатних багаторічників, наприклад, гербери, хризантеми або примули. Для цього доведеться, насамперед, видалити всі бутони і квіти, щоб не витрачались сили на цвітіння.
Під час транспортування та передпродажного зберігання створюються умови, що цілком сприяють розвитку небажаних явищ. Тому можна принести додому і щитівку, і трипсів, і мучнистого червеця. Способів уникнути цього два: ретельний огляд рослини – вдома бажаний повторний, вже з лупою, та, по можливості, ізоляція прибульця від інших квітів на певний час. Кореневих шкідників у магазинних рослин не буває практично ніколи.
Негайна пересадка після покупки потрібна в тому випадку, якщо з якихось міркувань ви купили квітку в завідомо засоленому, а то і запліснявілому ґрунті. У всіх інших випадках не варто посилювати стрес рослини, краще постаратися забезпечити найбільш комфортне освітлення, температуру і вологість. Їй і так не дуже добре, а коріння все одно травмується навіть при делікатному пересадженні. З подібними маніпуляціями варто почекати або до кінця цвітіння, або як мінімум кілька тижнів, щоб рослина встигла звикнути, а ви встигли підібрати відповідний грунт.
Готуючись до пересадки, варто мати на увазі, що рослини, вирощені промисловим способом, сидять, як правило, в безземельній суміші – торф, кокос, вермікуліт, перліт, мінеральна вата, кора тощо. Її часто називають транспортувальним ґрунтом. Відсутність ґрунту – вимога карантинних служб усього світу. Підбирати грунт варто в залежності від виду, не забуваючи, що запасу поживних речовин в будь-якому випадку вистачить на декілька місяців, а далі рослину все одно доведеться підгодовувати. Часто зустрічається рекомендація «відмити коріння». Ось цього робити точно не слід. Нічого шкідливого безземельна суміш не має, а ось пошкодження коріння можуть виявитися критичними. Тим більше, що в таких випадках найсильніше страждають найніжніші кореневі волосини, що працюють на всмоктування найактивніше. Іноді на корінні купленої рослини можуть виявитися пластикові сіточки або стаканчики. Як правило, вони зустрічаються у видів, розмножуваних черенками, – фікуси, бегонії, фуксії тощо. Якщо вони є, при пересадці дуже бажано їх видалити. Інакше вони можуть травмувати коріння у міру росту. Постарайтеся зробити це якомога дбайливіше.

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел.

Поділися:

Добавить комментарий