Адреса досвіду – “Агроінвест”. Випереджаючи час

Новозбудований сучасний елеватор забезпечує збереження 30 тисяч тонн з

Адреса досвіду – “Агроінвест”. Випереджаючи час

Упродовж останніх двадцяти п’яти років держава мало чим порадувала селянство. Віддаючи всі свої сили, знання і вміння роботі на землі-годувальниці, часто-густо трудівники ланів і ферм почувалися пасинками в своїй країні. Невдоволення аграріїв недосконалими реформами, політикою діючої влади, кабальними умовами кредитування розвитку їхньої справи цілком справедливі. Однак, хай там як, сільськогосподарський сектор в Україні залишається провідною галуззю народногосподарського комплексу, бо у нас є найбільша цінність у світі – родюча земля, котра навіть у найнесприятливіший за погодними умовами рік не зрадить дбайливого господаря. Саме завдяки керівникам господарств, які, долаючи труднощі та негаразди, радіючи кожному наступному здобутку, впевнено йдуть назустріч майбутньому, нині ми маємо хліб і до хліба. Звісно, виростити врожай – це важка робота. Хліборобам часто не вистачає часу вдивлятися у красу польових пейзажів.
“Там, де нива щедро родить, там і люд щасливий ходить”, – говорили ще наші пращури. Це мудре прислів’я не втрачає своєї актуальності й нині. У Полтавському краї, на щастя, є села, де й у нинішній нелегкий час ходять щасливі люди. І не лише ходять, а ще й роблять цей світ кращим, зручнішим, сучаснішим. Нам випала нагода відвідати місце, котре з упевненістю можна назвати острівцем розвинутої Європи на славній і родючій великобагачанській землі, – село Попове, та поспілкуватися з господарями, котрі, попри невдалі загальнодержавні експерименти зберегли від розвалу сільгосппідприємство і створили велику процвітаючу приватну агрофірму “Агроінвест”. Так склалося, що довгих 15 років у засобах масової інформації про цю агрофірму було обмаль повідомлень. Чому? Чим живе нині господарство і які плани будує? Про це і не тільки – наша розмова із генеральним директором ПА Сергієм ГЕРАЩЕНКОМ – високопрофесійним фінансистом, депутатом обласної ради двох попередніх скликань, відповідальним роботодавцем, вимогливим і мудрим керівником.

“Нам є чим пишатися і над чим працювати”

Адреса досвіду – “Агроінвест”. Випереджаючи час
Генеральний директор ПА “Агроінвест” Сергій Геращенко.

– Сергію Вікторовичу, Ви є генеральним директором ПА “Агроінвест” уже п’ять років. Мабуть, нелегко очолювати таке потужне господарство?
– Так, генеральним директором нашої агрофірми я працюю порівняно недавно, але в цілому присвятив їй уже 15 років. Прийшов в “Агроінвест” на роботу після закінчення Київської національної академії управління, де здобув професію фінансиста і банківського працівника. Спочатку під керівництвом свого батька – засновника агрофірми Віктора Пилиповича Геращенка – працював на посаді фінансового директора. ПА “Агроінвест” – дітище мого батька: він її створив і сформував потужний потенціал. Тож мені, власне, вибирати не доводилося ні після закінчення вузу, ані тоді, як він запропонував мені стати генеральним директором господарства. Сьогодні заслужений працівник сільського господарства України Віктор Геращенко є власником ПА “Агроінвест”. Ми трудимося у тандемі. Батько має у цій справі чималий досвід, бо очолював сільськогосподарське підприємство близько 30 років. Без його мудрих порад справді довелося б непросто. Ми працюємо пліч-о-пліч у повній довірі. Це найкраще, що може бути у родинній справі.
– Інформація про ПА “Агроінвест” на довгий час зникла зі сторінок періодичних видань. Чому наразі Ви вирішили розповісти широкому загалу про свою агрофірму?
– Справді, 15 років інформація про нашу агрофірму не з’являлася на сторінках газет. У цей період ми будувалися, розвивалися, вдосконалювалися. Протягом усіх минулих років про ПА “Агроінвест” доводилося чути багато і правди, й вигадок. Вважаю, настала пора розповісти про наше господарство, аби земляки дізналися все про нього із перших вуст. Нам є чим пишатися і над чим працювати, маємо багатий досвід роботи, який може стати комусь цікавим і корисним, тому я охоче представлю читачам ПА “Агроінвест”, розвію багаторічний туман невідомості. Тож що Вас цікавить?
– Скільки гектарів нині обробляє сільгосппідприємство?
– Понад 10 тисяч гектарів землі у Великобагачанському та інших районах Полтавщини. За межами області не працюємо, бо, на думку мого батька, щоб мати добрий урожай, треба щодня бачити поля. Тому там, де у нас в оренді є земля, створено відділки і трудяться працівники, завдання яких – працювати з орендодавцями, надавати їм всіляку допомогу та сприяти ходу сезонних польових робіт.
– Сергію Вікторовичу, відомо, що в ПА “Агроінвест” орендодавцям приділяється велика увага. На яку плату за орендовану Вашим господарством у них землю вони можуть розраховувати?
– Перш за все хочу сказати, що орендну плату ми виплачуємо вчасно і постійно її підвищуємо. Надаємо широкий спектр соціальної допомоги. Більша частина прибутку агрофірми спрямовується на виплату орендної та заробітної плати.
– Скільки продукції отримує орендодавець ПА “Агроінвест” за пай?
– 150–200 кілограмів цукру, 135– 180 кг борошна, по 30 кг макаронних виробів і круп, 25 кг олії. Крім цього, звісно, видаємо пшеницю, ячмінь та кукурудзу для господарських потреб. У 2017 році за гектар землі ми виплачували орендарям понад 4 тисячі гривень. Цьогоріч плануємо підвищити плату до 5 тисяч гривень.
– В “Агроінвесті” працює переробний комплекс…
– Так. На нашому переробному комплексі виробляється продукція для розрахунку з орендодавцями. Він постійно розбудовується, адже 50 відсотків пайовиків не проти отримувати натуроплату. Інші 50 відсотків бажають розрахунку грошима. Це – спадкоємці покійних пайовиків, що проживають за межами району, здебільшого в містах. Сільських же мешканців влаштовує продукція “Агроінвесту” і своєю якістю, і кількістю. За минулий рік ми видали пайовикам господарства 320 тонн цукру (спеціально для цього вирощуємо цукрові буряки), 300 тонн борошна, 60 тонн макаронних виробів, 55 тонн круп та 50 тонн олії. Для того, щоб якість продукції відповідала вимогам часу та споживачів, ми модернізували макаронний цех. Взагалі переробна галузь нашого господарства – це два млини, крупоцех, олійний та макаронний цехи.
– Чи є причини сумніватися щодо екологічної безпеки продукції, виробленої в цехах Вашого підприємства?
– Жодних, бо усі ці продукти виготовляються для наших пайовиків, працівників і їхніх родин. Якщо продукція користується попитом у тих, хто її виробляє, то вона стовідсотково високоякісна й екологічно чиста.

“Щоб жити і працювати, випереджаючи час”

Адреса досвіду – “Агроінвест”. Випереджаючи час
Трудові колективи приватної агрофірми щороку поповнюються молодими кадрами. Середній вік працівників становить 35 років.

– Сергію Вікторовичу, яку кадрову політику Ви обрали як керівник нового покоління?
– На сьогоднішній день у приватній агрофірмі “Агроінвест” працює 380 осіб. Переважно – молодь. Середній вік наших працівників – близько 35 років. Останнім часом політика господарства спрямована на омолодження кадрів, працевлаштовуємо молодих спеціалістів без досвіду роботи – навчаємо їх і виховуємо. Справа в тому, що молоді мислять і діють по-новому, за ними – майбутнє, тож ми мусимо зробити їх господарями дня нинішнього, щоб жити і працювати, випереджаючи час. Ось тому всі відділи агрофірми наразі відчутно поповнені новими кадрами. І результат таких змін досить позитивний. Задоволений роботою головного бухгалтера Наталії Кузнець, головного економіста Анатолія Насвіта, свого заступника із земельних питань Олександра Кіяшка, директора господарства Владислава Сердюка. Молодь дуже налаштована на навчання і самовдосконалення: наші працівники є постійними учасниками різноманітних фахових навчань та семінарів, опрацьовують спеціальну літературу, бо мусять завжди бути в курсі усіх справ – життя і законодавство в Україні нестабільні, але, щоб бути успішними, треба встигати за змінами і все тримати під контролем.
– Які вимоги Ви ставите перед своїми працівниками та як заохочуєте їх до плідної роботи?
– Вони повинні бути дисциплінованими, мати бажання працювати і вчитися. Всі наші працівники – із вищою і середньою освітою. Кожен спеціаліст мусить мати вищу освіту – і це вимога не моя, а часу. Я вважаю, що роботодавець зобов’язаний створити своїм трудівникам гідні умови праці. У нашій агрофірмі це – одне із першочергових завдань. Найперше, чим можна зацікавити працівника, – це заробітна плата. В “Агроінвесті” середня зарплата – 8 тисяч гривень на місяць, спеціалісти отримують від 10 до 20 тисяч, механізатори і водії в сезон заробляють по 25–35 тисяч гривень. Усі спеціалісти господарства мають службові автомобілі, оскільки у нас працюють люди із багатьох сіл району та області, є і мешканці міст. Усім їм ми організовуємо підвіз на роботу та додому. Турбуємося і про забезпечення своїх працівників повноцінним харчуванням: в агрофірмі є 3 сучасно обладнані їдальні, в яких готують смачні страви із продукції, вирощеної на полях і виробленої на фермах та виготовленої у цехах нашого підприємства. Задля цього на двох свинофермах ПА “Агроінвест” утримуємо 2,5 тисячі свиней, на двох птахофермах маємо тисячу несучок. М’ясо і яйця – постійна складова раціону працівників агрофірми, яких наші їдальні забезпечують харчуванням стовідсотково. На підприємстві працює пекарня, що забезпечує смачним хлібом та хлібобулочними виробами усіх агроінвестівців. Керівники всіх українських господарств повинні створити трудівникам комфортні умови праці й належним чином оцінювати їхню роботу, щоб наші роботящі люди не поневірялися на заробітках у країнах близького і далекого зарубіжжя. Людям треба дати можливість жити і працювати на Батьківщині. Якщо роботодавці цінуватимуть працівників, то й вони повністю віддаватимуться справі, виконуватимуть свою роботу добросовісно і високоякісно.

“Земля може нас зробити заможними, а щасливими нас роблять ближні”

Адреса досвіду – “Агроінвест”. Випереджаючи час
Гордість ПА “Агроінвест” – сучасна високопродуктивна техніка.

– Було б добре, якби всі роботодавці в Україні мали таку ж думку. Сергію Вікторовичу, розкажіть про останні досягнення Вашої агрофірми. Який урожай зібрали посушливого 2017-го та якими іншими здобутками для господарства увінчався рік, що минув?
– Минулий рік видався нелегким для аграріїв нашого краю, але ПА “Агроінвест” з честю вистояв у битві за врожай. Зібрали по 48 центнерів з гектара пшениці, 28 центнерів соняшнику, 56 центнерів кукурудзи – досить непогано, як для таких несприятливих погодних умов. До того ж вчасно розрахувалися за паї – це, на мою думку, наше найважливіше завдання. Маємо досягнення у будівництві – увели в екплуатацію елеватор для збереження 30 тисяч тонн зерна, проводили ремонт і благоустрій баз для зберігання техніки, покращували умови праці у тваринництві.
– Незабаром розпочнуться весняні польові роботи. В ПА “Агроінвест” до них готові?
– Як завжди, готові. Придбані нова техніка, імпортний посівковий матеріал – найкращі гібриди кукурудзи і соняшнику, закуплено 3 тисячі тонн високоякісних мінеральних добрив, для зберігання яких ПА “Агроінвест” має чи не єдиний в області сертифікований хімсклад. У 2017-му збудували потужний елеватор для зберігання 30 тисяч тонн збіжжя, у найближчих планах – добудувати ще 4 ємності місткістю 20 тисяч тонн. Маємо надію виростити, зібрати і зберегти гарний урожай-2018.
– Яка нова техніка працюватиме на ланах Вашої агрофірми?

Адреса досвіду – “Агроінвест”. Випереджаючи час
На території агрофірми функціонує 6 виробничих баз для зберігання та ремонту техніки.

– Ми послідовно і цілеспрямовано проводимо модернізацію машинно-тракторного парку, бо сучасна техніка – це запорука високого врожаю. Нещодавно придбали 8 зернозбиральних комбайнів на суму 62 мільйони гривень. 6 із них CASE – найпотужніші у світі, вони працюватимуть на полях нашої агрофірми, а два, менш потужні, New Holland збиратимуть урожай на городах наших орендодавців. Взагалі ж придбано більше 30-ти одиниць імпортної техніки, поміж яких – прес для пресування соломи для потреб тваринницької галузі агрофірми та для господарств орендодавців, 2 трактори – Сase і Claas, посівний комплекс для просапних культур за 10 мільйонів гривень. До того ж закупили 8 зерновозів (27 мільйонів гривень), здатних забезпечити безперебійний вивіз із елеваторів агрофірми 1,5–2 тисячі тонн зерна на добу.
– Відверто кажучи, таку кількість потужної техніки непросто утримувати, зберігати й охороняти.
– На території агрофірми є 6 виробничих баз для зберігання і ремонту техніки. Плануємо будівництво критої стоянки для техніки вартістю 10 мільйонів гривень. Постійно ремонтується майно, оновлюються цехи. Життя вирує – так і має бути. А стосовно охорони, то, звичайно, нам без неї не обійтися. Всі об’єкти перебувають під цілодобовою охороною, адже охочих зазіхнути на чуже майно, на жаль, вистачає. Маємо й надійних охоронців – 24 кавказькі вівчарки. Для них навіть створена спеціальна кухня. Ставлення до братів наших менших, як до звичайних працівників: сумлінно виконуєш обов’язки – маєш заслужену винагороду.
– Cергію Вікторовичу, із Вашої розповіді зрозуміло, що в 2018-му ПА “Агроінвест” може розраховувати на гарний врожай.
– Зазвичай ми розраховуємо на власні сили: висококваліфікованих працівників та сучасну техніку й обладнання, а гарний урожай – це результат поєднання сучасних агротехнологій та сумлінного ставлення до роботи наших аграріїв.
– Ви як керівник агрофірми, а Віктор Пилипович як її власник є знаними у районі спонсорами: чималі кошти вкладаєте у розвиток соціальної сфери сіл, де маєте орендодавців. Вважаєте це своїм обов’язком?
– Звичайно. Коштів на благодійну допомогу землякам не шкодував ніколи. Ми можемо потурбуватися про старих, малих, знедолених чи підтримати тих, хто опинився у тимчасовій скруті. У 2017 році ПА “Агроінвест” виділила на благодійність понад 200 тисяч гривень. Їх отримали школи, дитсадочки, громади, не відмовляємо у допомозі землякам, якщо вони просять її для здійснення доброї справи. Агрофірма утримує будинок ветеранів у Поповому. Зараз там перебувають семеро стареньких, і працюють з ними сім чоловік обслуговуючого персоналу. В закладі зроблено євроремонт, тепло, є медпрацівник, ветерани забезпечені чотириразовим харчуванням. Траплялося так, що в будинку ветеранів знаходили прихисток знедолені, котрі не мали паю чи соцсфери. Хіба ж це має значення, коли людина потрапляє в біду? Земля може зробити нас заможними, а щасливими нас роблять ближні. Цій істині мене навчив батько. Я її запам’ятав і не втомлююся нагадувати навколишнім.
– Сергію Вікторовичу, щиро дякуємо Вам за знайомство із Вашим господарством-велетнем – гордістю Великобагачанського району, Полтавщини і всієї України. Сподіваємося, надана Вами інформація буде цікавою і корисною читачам. А ми розраховуємо на постійну співпрацю з ПА “Агроінвест”.
– Будемо співпрацювати, адже старання працівників “Агроінвесту” та їхні досягнення варті того, щоб про них знали земляки. Маємо багато амбітних планів, віримо, що все задумане реалізуємо, і залюбки розповімо про це краянам.
* * *
Ось така вона, приватна агрофірма “Агроінвест” – візитівка Великобагачанського краю. Потужна, амбітна, перспективна, мудра і молода водночас. Після подібних відряджень на душі стає бурхливо-радісно, бо відчуваєш, що нове життя, розвинута Європа – не у далеких світах, а поряд – у невеликому провінційному Поповому. Водночас непокоїть думка: чому Попове так вирізняється з-поміж інших українських сіл? Якщо родюча земля в Україні є майже всюди, то чом же так мало на ній подібних сільгоспформувань? Уявіть, якби ПА “Агроінвест” обробляла всі українські лани, то ми, напевне, були б найрозвинутішою і найзаможнішою європейською державою. Ось вам і тема для роздумів, шановні аграрії. Адреса ж досвіду проста: ПА “Агроінвест”, село Попове, Великобагачанський район, Полтавська область, Україна.

Олена Цебрій,
Володимир Сінійчук (фото).

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий