Афганські червоні гвоздики: свято і реквієм

Афганські червоні гвоздики: свято і реквієм

З нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану 15 лютого у Полтаві відбувся мітинг-реквієм. У ньому взяли участь кілька сотень мешканців обласного центру. Вони поклали квіти до пам’ятника «Синам Полтавщини, загиблим в Афганістані».

 Допомагають реабілітуватися воїнам АТО

Люди в основному приходили із червоними гвоздиками. У багатьох букетах майоріли траурні стрічки.

– Для нас – це свято і реквієм одночасно, – говорить ветеран Віктор Кліш, який в Афганістан потрапив у січні 1980 року, служив водієм танка. – Радість, бо залишилися живими, пройшовши ту страшну війну, і сум, адже багато хлопців там склали свої голови.

– Цього дня збираємося разом, спілкуємося із побратимами, згадуємо тих, хто не повернувся, – каже голова Полтавської районної спілки ветеранів Афганістану Олександр Левчук (служив у 1979-81 роках механіком-водієм, а потім снайпером). – Воїні-афганці одні з перших підставили плече у 2014 році, коли почалася антитерористична операція на Донбасі. Троє з наших спілчан воювали там і, слава Богу, повернулися додому живими. Нині афганці допомагають психологічно реабілітуватися воїнам АТО.

Приємні сюрпризи – квартири, гроші, грамоти

Під час урочистостей учасників бойових дій на території інших держав привітав Полтавський міський голова Олександр Мамай.

– Ви пройшли нелегке випробовування війною, – наголошував він. – Зберегли військове братерство, перемогли фізичні та моральні травми, насамперед, за допомогою вашої солідарності та взаємопідтримки. Ви стали гідним прикладом людської відданості, героїзму. Вдячність за ваш героїзм назавжди залишиться в серцях співвітчизників та тих народів, честь і гідність яких ви допомагали відстоювати!

За сумлінну службу, мужність і патріотизм, відданість територіальній громаді міста та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав подяки й грамоти, у тому числі й з врученням нагрудних знаків, грошові винагороди отримали голови та члени громадських організацій, учасники бойових дій.

П’ять сертифікатів на 300 тисяч гривень отримали матері та вдови загиблих в Афганістані. Чотирьом учасникам бойових дій міський голова вручив одноразову матеріальну допомогу у сумі 20 тисяч гривень. Цього дня двоє полтавців-учасників бойових дій в Афганістані отримали сертифікати на житло.

– На власне житло я чекав довгих 18 років, – розповів учасник бойових дій в Афганістані Віктор Каралаш. – Зараз ще живу в гуртожитку. Дуже хочеться свого прихистку… Тепер маю. Це – дуже приємно.

Також традиційно цього дня усіх учасників мітингу-реквієму пригостили смачною солдатською кашею.

 

Афганські червоні гвоздики: свято і реквієм

Анатолій ВАСЕВИЧ

«Зоря Полтавщини»

Поділися:
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

Добавить комментарий