Аграрії Кобеляцького краю відсвяткували обжинки

Аграрії Кобеляцького краю відсвяткували обжинки

Минулої суботи на літній сцені, що біля районного центру культури й дозвілля, відбулося районне свято «Обжинки-2018». Символами цієї події стали художньо оздоблені снопи зернових культур та кількаярусні короваї із зерна нового врожаю, якими пригостили всіх присутніх.
Заклади культури району презентували здобутки аграріїв. У широкому асортименті були короваї, торти, тістечка, паляниці. Також привертали увагу вироби із соломки, вишиванки, картини…
Та коли ведучі повідомили про початок свята, вся увага присутніх була сконцентрована на сцені, де вшановували представників однієї з найпочесніших професій – хліборобів. Усі, як один – керівники сільськогосподарських підприємств, комбайнери, механізатори, спеціалісти агрономічної служби, водії – засмаглі, дещо втомлені, бо ж недарма кажуть, що не земля родить, а руки хліборобські.
Як зазначила начальник відділу агропромислового розвитку Тетяна Чердак, незважаючи на всі труднощі, аграрії Кобеляччини зібрали більше 50 тисяч тонн ранніх зернових культур. Середня врожайність склала 37,1 центнера з гектара. Урожайність озимої пшениці – 39,5 ц/га, озимого ячменю – 37 ц/га, гороху – 22 ц/га, озимого ріпака – 27,1 ц/га.
Найвищий урожай виростили хлібороби СК «Радянський», СФГ «Відродження», «Шанс», ПСП «Колос», ТОВ «АФ «Аршиця».
На сцену запросили найдосвідченішого й наймолодшого комбайнерів. Валентин Зайченко із СК «Радянський» віддав хліборобській справі 26 років, а для його колеги Віталія Стрюка із СФГ «Урожай» це були перші жнива після закінчення аграрного ліцею.
– Районне свято обжинок співпало з відзначенням 1030-річчя з Дня хрещення Руси-України. З ініціативи Президента України Петра Порошенка в Києві відбулися хресний хід і молебень за Україну та за українську помісну православну церкву. Участь у цьому заході взяла й делегація з Кобеляцького району, – розпочала свій виступ голова райдержадміністрації Таміла Шевченко. – А ми зібрались, щоб вклонитись людям, чиї руки пахнуть хлібом: і зовсім юним – тим, хто тільки розпочинає хліборобську біографію, і тим, хто все життя вирощує хліб. Спасибі вам за недоспані ночі, натруджені руки. Відрадно, що хліборобська праця стала сімейною справою, передається від батька до сина й онуків. У нас у районі можна назвати десятки династій, які вирощують хліб, займаються благодійництвом.
Аграрії беруть активну участь у вирішенні соціальних питань у своїх громадах. Нехай рясно колосяться ниви, буде сонячно на душі й у оселях, миру, благополуччя. Я вірю: Україна буде щаслива!
– Нехай Господь Бог буде прихильним до вас, обдаровує гарним урожаєм, здоров’ям, щастям, – побажав хліборобам у своєму вітальному слові голова районної ради Володимир Кішінський.
Привітав аграріїв і депутат обласної ради, радник голови облдержадміністрації Геннадій Коваленко:
– Від діда-прадіда передається дітям і онукам любов до праці на землі. І так сталося, що вони не лише її обробляють, а й захищають. Уклін вам, хлібороби! Щедрих вам урожаїв, сприятливої погоди й міцного здоров’я.
Традиційно на святі відзначили кращих керівників, спеціалістів, комбайнерів, водіїв та інших працівників господарств за підсумками збирання ранніх зернових культур урожаю 2018 року. За організоване проведення жнив, досягнення високих результатів на збиранні ранніх зернових культур переможцями серед сільгосппідприємств району визнано та нагороджено Грамотою райдержадміністрації: за І місце – СК «Радянський» (голова правління – Микола Андрієнко) – за найвищу урожайність ранніх зернових культур – 45,9 ц/га; ІІ місце – ПСП «Колос» (директор – В’ячеслав Нестеренко), де досягнуто урожайність ранніх зернових культур по 43,1 ц/га; ІІІ місце – ТОВ «АФ «Аршиця» (директор – Костянтин Назарько), урожайність ранніх зернових культур склала 39,0 ц/га.
Серед селянських (фермерських) господарств району І місце зайняли СФГ «Шанс» (засновники – Володимир Струк та Олександр Ткаченко) та СФГ «Відродження» (голова – Валерій Дрига) – за найвищу середню урожайність ранніх зернових культур 44,3 ц/га; ІІ місце посіли СФГ «Ліс» (голова – Іван Лещенко), СФГ «Кристал» (голова – Олександр Зубенко), ФГ «Громада» (голова – Сергій Жук) – за отриману середню урожайність ранніх зернових культур, яка склала 42,2 ц/га; ІІІ місце посіло СФГ «Урожай» (голова – Іван Стрюк), середня урожайність ранніх зернових культур склала 36,1 ц/га.
Почесними грамотами РДА та Кобеляцької районної ради також нагороджено керівників і спеціалістів ряду інших сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств району.

Наталя ПУЗИНА.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий