Інформаційний кур’єр

Агрофірма імені Довженка побудувала нову теплогенераторну для школи

Агрофірма імені Довженка агропромхолдингу «Астарта-Київ» у рамках програми соцпартнерства підтримує громади, на території яких працює. Цьогоріч компанія виділила кошти на чотири газові котли та будівництво нової теплогенераторної для Жоржівської школи Шишацького району.

Будівля старої котельні розташовувалася далеко від школи, тому на підземній магістралі були значні тепловтрати, а котли використовували надмірну кількість газу.
– Взимку більшість видатків із нашого бюджету йшла на обігрів школи. Серед навчальних закладів району в нас були найбільші витрати газу з розрахунку на одного учня. Ми звернулися за допомогою до агрофірми імені Довженка, і нас підтримали, – розповідає староста Жоржівського округу Лілія Бабич.
Спеціалісти обстежили котельню та дійшли висновку, що вона не підлягає ремонту. Газове господарство запропонувало зробити модульну теплогенераторну ближче до школи. Там встановили чотири сучасні котли українського виробництва з італійською автоматикою, яка дозволяє ефективно використовувати природний газ. Кожен з них має потужність 100 кВт і розрахований на опалювальну площу 1000 кв. м. На це знадобилося 496 тисяч гривень, які виділила агрофірма, зазначає директор Жоржівської школи Сергій Цьова.
Нове обладнання підтримує задану температуру та регулює постачання енергоносія. Систему обслуговують два оператори. Раніше в опалювальний сезон працювали чотири людини, які цілодобово стежили за роботою котлів. Завдяки новому обладнанню зменшилося використання електроенергії, адже в старій котельні додатково працювали дві насосні помпи, які перекачували воду по системі.
– Поки що рано говорити про економію, адже теплогенераторна працює лише два місяці. Проте в аналогічний період минулого року ми щодоби спалювали 250–280 кубів газу, а тепер – 100–120, – констатує директор школи.
– У приміщенні навчального закладу нині тепло. Протягом трьох-чотирьох років вартість котельні окупиться, а зекономлені кошти з бюджету використаємо на інші потреби громади, – додає староста Лілія Бабич.
Упродовж багатьох років агрофірма імені Довженка співпрацює з Шишацькою селищною радою. У 2015-му в Жоржівській школі капітально відремонтували їдальню. Це ж приміщення використовують і як актову залу для свят.
Також на території села реконструювали ФАП: будівлю утеплили, перекрили дах, замінили котел. Торік на території парку біля Жоржівського будинку культури встановили літню сцену.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Поділися:

Добавить комментарий