Агровиробництво, експорт товарів, обмін студентами

Агровиробництво, експорт товарів, обмін студентами

З 2011 року триває співпраця Полтавської області з бельгійською провінцією Ено.
Відтоді відбулося кілька обмінів делегаціями і фахівцями, робочих зустрічей, “круглих столів”, презентацій, зокрема Центру агрономії, відвідин агропідприємств, спільних справ тощо. Відкрито Представництво провінції Ено, укладено Угоду про співпрацю (торік її було продовжено до 2021 року).
Нещодавно з робочим візитом Полтаву відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні пан Люк Якобс із делегацією та місією зі співробітництва провінції Ено на чолі з депутатом провінції Ено паном Жеральдом Моргатом.
Під час зустрічі з керівництвом області та причетних структур, у якій взяли участь голова ОДА Валерій Головко, заступник Роман Товстий, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Олійник, була відзначена велика зацікавленість у подальшій співпраці, поглибленні й розширенні економічних зв’язків регіонів двох країн.
– Нам дуже приємно і почесно зустрічати таку поважну делегацію на Полтавщині. Майже 17 років співпрацюємо з провінцією Ено і маємо дуже позитивні результати. Це співпраця і в освіті, і в аграрному секторі. Ми зацікавлені у її продовженні, хочемо розширяти кордони. Приємно, що за рахунок співробітництва маємо можливість подивитися на ті досягнення в аграрному секторі, які має на сьогодні Бельгія. Для нас ваш досвід є серйозною перспективою і ціллю, яку ставимо собі у розвитку аграрного сектору Полтавщини, – відзначив Валерій Головко.
– Радий приїхати сюди вдруге в супроводі делегації з провінції Ено. Маю великий інтерес до цього. Ця співпраця – між Полтавщиною і Ено – унікальна у своєму роді. Угода, яка була підписана, дає змогу для обміну у багатьох сферах, – наголосив Люк Якобс. – Персональна моя мета – зробити власні висновки з візиту. Хочу зрозуміти, як розвивалися виробництво, співробітництво, і як триватиме далі. Ця країна має багато можливостей. Мені подобається бачити, як ви ведете ці зустрічі й цю співпрацю.
Під час минулих візитів до Бельгії обговорювались можливості створення спільних підприємств. Полтавщина має значний потенціал в аграрному секторі, їй потрібні досвід та інвестиції. Бельгійські партнери теж зацікавлені просувати свій бізнес, тому співпраця може бути поглиблена, відзначалося під час зустрічі. Присутні обговорили взаємодію в органічному землеробстві, тваринництві, у виході продукції сільського господарства, зокрема молочної, з виробництва якої Полтавщина є одним із лідерів, на європейські ринки тощо.
– Угода про співробітництво продовжена, ми підбили підсумки роботи за час її дії. Маємо на меті продовжити обмін делегаціями, студентами. Обміни передбачають спільні зусилля з обох сторін, – підбив для журналістів підсумки розмови посол Бельгії.
– Під час зустрічі обговорили можливість відкриття у Бельгії представництва Полтавщини, для того, аби ми змогли представити весь аграрний потенціал, органічні підприємства, експортувати більше товарів, – підсумувала Інна Іщенко.
Члени бельгійської делегації відвідали і провели зустрічі в Національному технічному університеті імені Ю. Кондратюка, науково-дослідному інституті свинарства і агропромислового виробництва НААН, на Полтавському олійноекстракційному заводі “Кернел-груп” та ряді інших об’єктів.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий