Інформаційний кур’єр

Акцент – на амбулаторне лікування

На Полтавщині розпочався місячник боротьби з туберкульозом, який триватиме до
1 квітня. На засіданні обласної ради з координації дій щодо запобігання поширенню туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності, яке відбулося у Полтавському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері, затвердили план проведення відповідних заходів.

Голова Координаційної ради, перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін пообіцяв, що корпус цього медзакладу вже найближчим часом передадуть в експлуатацію.
“Із дня на день тубдиспансер буде передано в експлуатацію. Цей медзаклад уже добудований, усі документи знаходяться в ДАБІ. Ми очікуємо сертифікати. Наступний етап – створення системи реабілітації хворих на туберкульоз”, – запевнив Дмитро Лунін.
На засіданні ради презентували Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню та План заходів щодо її реалізації в області до 2023 року. Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак зазначив, що в області впроваджені пацієнт-орієнтовані моделі із акцентом на амбулаторне лікування.
“На сьогодні розробляємо вектор щодо надання допомоги в амбулаторних умовах. Консультативну допомогу зможуть надавати й сімейні лікарі. Щодо супроводу пацієнтів, роботу нині ведемо спільно з громадськими організаціями, головами територіальних громад. Щодо реабілітації, то маємо змінювати підходи. Уже зараз ведемо перемовини з УМСА, де планують відкрити кафедру реабілітації”, – розповів Віктор Лисак.
Цього року Полтавщина вийшла з епідемічного показника. Торік в області рівень захворюваності на туберкульоз зменшився на 29,9% і становить 36,5 особи на 100 тисяч населення. В Україні цей показник – 42,2 на 100 тисяч населення. Минулого року в регіоні зареєстрували 504 нових випадки.
“На сьогодні є тенденція до зниження показника цього захворювання. Туберкульоз – це соціальна проблема, тому маємо взаємодіяти спільно – медики, влада та неурядові організації. Зокрема на Полтавщині це “Червоний Хрест” і “Світло надії”, які здійснюють супровід хворих на туберкульоз”, – зазначив директор Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця.
Він додав, що в межах місячника проводитимуть “круглі столи”. Дмитро Лунін наголосив на необхідності розробити та впровадити цифрові матеріали в навчальних закладах, зокрема тестування. Також обговорили можливість створення соціальної реклами та затвердили План роботи координаційної ради на 2021 рік.

Підготовлено за матеріалами інтернет-ресурсів.

Поділися:

Добавить комментарий