"Активність висока.  Розроблена дорожня карта…"

«Активність висока. Розроблена дорожня карта…»

"Активність висока.  Розроблена дорожня карта…"На Полтавщині розпочалася масова імунізація населення у п’ятьох центрах вакцинації

Протягом минулих вихідних в області працювали 5 тимчасових центрів вакцинації населення – у Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Миргороді й Лубнах. Там вакцинували людей, які записалися на щеплення через «Дію» або в сімейного лікаря.
«Держава проводить підготовку до відкриття масової вакцинації людей. Аналізує спроможність системи охорони здоров’я і готовність населення до масової імунізації. Потужність центрів вакцинації в Полтаві та Кременчуці – 1000 людей протягом дня, у Миргороді, Лубнах і Горішніх Плавнях – до 300 людей. На Полтавщині, порівняно з іншими областями України, працювало найбільше тимчасових центрів вакцинації. Поки що вони працюють у вихідні, але за потреби функціонуватимуть і в будні», – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.
Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак поінформував, що загалом на Полтавщині щеплено понад 66 тисяч осіб.
«Активність висока. Розроблена дорожня карта. Відповідно до неї ми починали щеплювати медпрацівників, співробітників ковідних лікарень, потім – персонал і мешканців інтернатних закладів, патрульних, рятувальників, маломобільні групи населення, соціальних працівників. Один із важливих етапів – початок масової вакцинації. Через додаток «Дія» на вакцинацію на Полтавщині записалися більше 15 тисяч жителів області. Частина з них уже отримали щеплення, адже відбувалася імунізація вікових категорій 80+, 65+. Частина людей ще очікують щеплення, тож на рівні держави було прийнято рішення розпочати, як у всіх європейських та інших країнах, масову імунізацію», – сказав Віктор Лисак.
У центрах щеплення роблять вакциною CoronaVac від компанії Sinovac, схваленою ВООЗ, яка входить у сертифікат вакцинації. Ревакцинація відбуватиметься через 28 днів. Вакцини в області достатньо – нещодавно в регіон її надійшло 20360 доз.
Запрошені на вакцинацію, які щеплюватимуться у центрах, повинні мати з собою паспорт, ідентифікаційний код або декларацію з сімейним лікарем та мобільний телефон (номер, за яким зареєстровані у «Дії»).
84-річна Жанна Дмитрівна Матвієнко, яка проживає у Полтаві, прийшла до центру вакцинації, аби зробити щеплення. Раніше працювала медиком. Говорить, що не вірить у всілякі міфи, які поширюють щодо вакцинації, та свідомо зробила вибір імунізуватися. На COVID-19, каже, не хворіла, бо сумлінно дотримувалася карантинних обмежень.
«Свідомо прийшла вакцинуватися. Дякую внучці, що записала мене на щеплення. До центру вакцинації онук привіз машиною раніше, щоб зайняти чергу. Як виявилося, її не було. Дякую персоналу за уважне ставлення: запросили, провели, роз’яснили. Мої діти зробили щеплення вакциною AstraZeneca, не боялися. Чекають на ревакцинацію», – розповіла Жанна Матвієнко.
Нагадаємо, що паралельно з вакцинацією у центрах продовжується щеплення пріоритетних груп населення згідно з дорожньою картою МОЗ. Вакцинацію здійснюють мобільні бригади й у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Нині функціонують 59 мобільних бригад і 79 пунктів щеплення. Віктор Лисак поінформував, що наступного тижня в області розпочнеться ревакцинація другою дозою вакцини AstraZeneca.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

Добавить комментарий