Інформаційний кур’єр

information touch

Актуальні питання при наданні житлових субсидій

Кому необхідно подати нові заяву та декларацію для призначення житлової субсидії на опалювальний період 2019/20рр.?

Відповідно до норм чинного законодавства для окремих категорій одержувачів субсидії розрахунок житлової субсидії на наступний термін здійснюється виключно після подання нових заяв і декларацій. Зокрема це:
– сім’ї, яким субсидія призначалась за рішенням комісії на фактично проживаючих зареєстрованих осіб;
– орендарі житла та внутрішньо переміщені особи;
– сім’ї, яким субсидія призначалась за рішенням комісії, де є особи працездатного віку, в яких відсутні доходи або дохід менше мінімальної заробітної плати та/або ними чи за них не сплачено єдиний соціальний внесок.
Якщо з травня поточного року зазначені категорії одержувачів субсидій не звернулися до управлінь соцзахисту, то для призначення субсидії на опалювальний період необхідно звернутись до 15 грудня (тобто не пізніше, ніж за 2 місяці з початку опалювального сезону, за винятком окремих життєвих ситуацій). У такому випадку житлова субсидія буде призначена з початку опалювального періоду, тобто з 16 жовтня.
Звертаємо увагу. Якщо таким сім’ям уже призначено субсидію на неопалювальний період 2019 р., повторно подавати заяву не потрібно, з жовтня поточного року розмір субсидії буде розраховано автоматично.
Отримувачам субсидій, яким субсидію було перепризначено за підсумками попереднього опалювального сезону в травні 2019 року, субсидія з жовтня 2019 року буде перерахована автоматично.

Чи необхідно зазначати відомості про чоловіка та його доходи, якщо він зареєстрований за іншою адресою, при зверненні за призначенням субсидії?

Так, є чимало сімей, в яких подружжя зареєстровано за різними адресами.
Однак слід зазначити, що згідно із законодавством при призначенні субсидії враховуються доходи не лише зареєстрованих у домогосподарстві осіб, а й членів їхньої сім’ї незалежно від місця їхньої реєстрації (проживання).
Згідно з Сімейним кодексом України (стаття 3) подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.
Тому при зверненні за призначенням субсидії необхідно декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані (проживають) за іншими адресами.

Якщо у власності є транспортний засіб (автомобіль або причіп), чи призначається житлова субсидія?

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).
Однак житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії з урахуванням конкретних обставин, що склались. Для цього необхідно обов’язково зазначити транспортний засіб (автомобіль чи причіп) у декларації та звернутись за призначенням субсидії для розгляду на комісії, створеній при райдержадміністрації чи міськвиконкомі.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий