Посвідчення спадкового договору

Аліменти від заробітчанина

“Колишній чоловік поїхав працювати в Польщу, влаштувався офіційно, аліменти на дитину не сплачує. Як добитися їх виплати?
Людмила.
м. Полтава”.

Якщо той із батьків, який виїхав за кордон, не сплачує аліменти, це є підставою для звернення із позовом про стягнення аліментів до українського суду в загальному порядку. Маючи рішення суду, стягувач може звернутися з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України на території іноземної держави.
У випадку звернення до українського суду варто пам’ятати про одну важливу умову – відповідач обов’язково має бути повідомлений про дату і час розгляду справи.
Відповідно до статті 498 Цивільного процесуального кодексу України, якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому Кодексом або міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.
В подальшому при зверненні з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України на території іноземної держави необхідно мати докази повідомлення про час та місце судового розгляду відповідача.
Процедура визнання і виконання рішення суду України на території іноземної держави залежить від міжнародних договорів України з тією чи іншою державою.
Якщо боржник проживає в одній з європейських держав, необхідно керуватися Конвенцією про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року. Порядок дій визначає Інструкція про виконання в Україні Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання, затверджена Наказом Міністерства юстиції України від 15.09.2017 № 2904/5.
Відповідно до Конвенції передбачена можливість подання не лише заяви про визнання або виконання рішення українського суду про стягнення аліментів, а також про вирішення питання про стягнення аліментів в іншій країні.
Разом із заявою необхідно подати її переклад на офіційну мову запитуваної держави, а також документи, що підтверджують викладені факти.
Заяви подаються до Міністерства юстиції України або через головне територіальне управління юстиції.

Консультації надані головним територіальним управлінням юстиції у Полтавській області.

Добавить комментарий