Останні кілька років нетканий синтетичний матеріал для городництва, або як прийнято його називати – агроволокно, здобуває все більшої популярності серед господарів. На відміну від звичайної садової плівки агроволокно краще пропускає вологу, не намокає під дощем і не стає важким. Схожість насіння під ним підвищується на 30 відсотків. Сучасна промисловість випускає декілька його видів для різних потреб. Тому експерти дали кілька порад, як правильно вибрати агроволокно. Залежно від способу застосування його можна розділити на декілька груп:
1. Чорне агроволокно для мульчування ґрунту – щільність 50–60 г/м2.
2. Біле агроволокно для укриття рослин безпосередньо на відкритому ґрунті – щільність від 17 до 30 г/м2.
3. Біле агроволокно для використання на тимчасових конструкціях – укриття з дуг, парники, теплиці – щільність 30–60 г/м2.
4. Двошарове агроволокно для мульчування ґрунту: чорно-біле – 50–60 г/м2 – та жовто-чорне агроволокно.
5. Двошарове агроволокно для укриття рослин та захисту від заморозків, червоно-біле та жовто-біле армоване – 50–60 г/м2.
Чорне агроволокно для мульчування ґрунту
Застосовується у боротьбі з бур’янами. Його розстеляють на підготовлений ґрунт, проробляють в ньому лунки, в які і висаджують рослини. Чорне агроволокно не пропускає сонячне світло і таким чином перешкоджає росту бур’янів. Земля під агроволокном прогрівається краще, що сприяє прискоренню процесу розвитку кореневої системи, а також запобігає зневодненню і розтріскуванню ґрунту.
Біле агроволокно для укриття рослин на відкритому ґрунті
Використання білого агроволокна дозволить городнику обійтися навесні без теплиці чи парника. Агроволокном вкривають ґрунт з висіяним насінням або висадженою розсадою. Таке агроволокно застосовують при вирощуванні плодових (полуниця, квасоля, спаржеві, томати, огірки, кабачки, перець, баклажани всіх видів, капуста, кукурудза цукрова, диня, кавун), зелених культур (щавель, салат, шпинат, рукола), коренеплодів (редис, столовий буряк, морква), інших овочів. Агроволокно легке, тому рослина сама піднімає його в міру свого росту. Крім прискорення росту, рослини під агроволокном менш схильні до захворювань і вимагають слабшого поливу.
Використання агроволокна на тимчасових конструкціях
Агроволокно щільністю 30 г/м2 і більше використовується на тимчасових конструкціях. Найбільш оптимальна щільність агроволокна підбирається в залежності від чотирьох основних чинників: періоду висадки рослин, висоти самої рослини, кліматичних умов регіону і безпосередньо самої конструкції. Чим вища конструкція – тим щільніше необхідне вам агроволокно. Агроволокно знімають у період активного цвітіння рослин. Восени це ж агроволокно знову використовують для продовження плодоношення пізніх сортів. При такій технології мульчуюча плівка одноразова, а ось агроволокно служить 4 сезони, тобто 2 роки.