Альтернативна енергетика: регіональний аспект

Альтернативна енергетика: регіональний аспект

У період енергетичної кризи в державі полтавські підприємства, населені пункти намагаються ставати все більше енергонезалежними і переходити на альтернативні види палива. Підштовхує до цього і намагання слідувати Паризькій Угоді, стратегічною метою якої є перехід на стовідсоткові відновлювані джерела енергії (ВДЕ). Днями уряд Данії підтримав Кременчук у цьому напрямку і надав грант (грант DSIF), згідно з яким у наддніпрянському місті будуватимуть сучасні енергоефективні котельні, частина з них працюватиме на біопаливі (це дозволить зменшити викиди в атмосферу вуглекислого газу), нових мереж теплопостачання, модернізацію системи опалення у будинках. Офіційний договір підписав міський голова Кременчука Віталій Малецький, про що й повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

«Це комплексна програма підвищення ефективності системи централізованого опалення, направлена на зниження тарифу для населення з одночасним підвищенням якості надання послуг до стандартів Європейського Союзу, – зазначив Віталій Малецький. – Хочу також подякувати Північній Екологічній Фінансовій Корпорації (NEFСO) за багаторічну плідну співпрацю і вагому допомогу у впровадженні масштабних проектів у Кременчуці. Впевнений, що реалізація проекту стане прикладом для наслідування для інших територіальних громад».
На реалізацію ініціативи в місті покладають великі надії, бо проект має розв’язати проблему якісного забезпечення тепловою енергією Кременчуцького міського мікрорайону Раківка. Впровадження сучасних технологій, заміна старого обладнання на нове енергоефективне, модернізація теплових мереж, встановлення індивідуальних теплових пунктів, які регулюватимуть температуру теплоносія, – все це надасть можливість не тільки безперебійно постачати тепло та гарячу воду споживачам, а й здешевить тарифи на ці послуги, а також покращить стан навколишнього середовища.
Разом з Віталієм Малецьким в ході підписання договору місто представляв народний депутат України Юрій Шаповалов. З його слів, модернізація мережі централізованого теплопостачання у Кременчуці покращить нинішню інфраструктуру та забезпечить сталість, енергоефективність, надійність системи. Проект забезпечить опаленням близько 25 тисяч мешканців мікрорайону Раківка.
«Загальний обсяг інвестицій у проект складає 12,7 мільйона євро. Інвестиційний грант DSIF становить 4,45 мільйона євро, позика від НЕФКО – 6 мільйонів євро, а власний внесок міста складе приблизно 2,25 мільйона євро. Крім того, DSIF також надасть 350 000 євро на технічну допомогу в рамках реалізації проекту. Серед багатьох системних удосконалень буде встановлено котел на біомасі потужністю 4 МВт, використовуючи наявні місцеві біоресурси. Очікується, що заплановані заходи та вдосконалення потужностей централізованого теплопостачання на близько 44 МВт матимуть значний позитивний вплив на клімат, що призведе до зниження обсягів споживання газу та, як результат, зменшення викидів вуглекислого газу на понад 10 500 тонн», – повідомив народний депутат.
* * *
Полтавські підприємці також готуються до чергового зростання тарифів. Зокрема, електроенергія може зрости в ціні вдвічі вже на початку квітня, враховуючи дефіцит вітчизняного вугілля на українських ГЕС. Таким чином, у Полтаві на базі олійноекстракційного заводу «Кернел» побудували біоелектростанцію, яка працюватиме на соняшниковому лушпинні. Як повідомляє видання «Полтавщина», когенераційна установка, яку «Кернел» встановив у рамках розвитку «зеленої» енергетики, має електричну потужність 10 МВт та теплову потужність 42 МВт. Для прикладу, котел турбомеханічного заводу, який опалює 15 багатоповерхівок 109-го мікрорайону, поліклініку, ТРЦ «Київ», будівлі заводу та дитячий клуб, має потужність 50 МВт. Однак головна особливість когенераційної установки не в потужності, а в тому, що котел працює на соняшниковому лушпинні. Сировиною для вироблення пари та електричної енергії є вода, яку братимуть зі свердловини. Для забезпечення необхідних показників якості живильної води й пари вода зі свердловини проходитиме хімічне очищення.

Підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий