Анатолій ГРИЦЕНКО: «Децентралізація влади, демонополізація економіки, деполітизація силових органів – головні принципи ефективної модернізації України»

Нагальні проблеми сьогодення та шляхи їх розв’язання стали темою прес-конференції лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка і голови обласного осередку партії Василя Перепелиці, яка днями відбулася у Полтаві.

Про Генерального Прокурора, борги і міграцію за кордон
Почав прес-конференцію Анатолій Гриценко з питання, яке нині жваво обговорюється усіма верствами українського суспільства. На його думку, Генеральний Прокурор України Юрій Луценко має негайно піти у відставку: «Клоунада, що нині відбувається у середовищі правоохоронних органів, принижує українців. Її терпіти не можна. Війна прокуратури, САП, НАЗК, всі ігрища навколо Саакашвілі… Генеральний Прокурор вийшов не тільки за межу моралі, а й за межу закону. З таким Прокурором Україна жити не може». Як, втім, й із зовнішніми боргами, які останнім часом тільки зростають, на даний час вже сягаючи двох трильйонів гривень. «Якщо поділити цю суму на офіційну кількість населення, то кожна родина із чотирьох осіб має віддати понад двісті тисяч гривень, – констатує лідер «Громадянської позиції». – Уряд набирає нові кредити. Наступного року ця сума збільшиться на п’ятнадцять відсотків, тому що нашу валюту планують обвалювати до тридцяти гривень за долар». Анатолій Гриценко повідомив, що навіть особисто звертався до іноземних партнерів, щоб більше не давали кредитів, бо «в Україні їх, на жаль, знову розкрадуть».
Складна нестабільна ситуація у державі породжує ще одну проблему: українці, прагнучи подолати безвихідь і хоча б якось прогодувати сім`ю, масово їдуть за кордон, причому часто з квитком в один бік. Відтак офіційно лише в Польщі вже працює 1,2 мільйона українців.
Як зупинити цей процес? Зрозуміло, що «кордон не перекриєш», потрібні реальні стимули і злагоджені дії, які допоможуть не на словах, а на ділі поліпшити добробут людей.
Треба діяти рішуче, інакше втратимо країну
Нинішня влада, за словами Анатолія Гриценка, на жаль, нічого не робить для розв’язання цих проблем, а продовжує займатися популізмом і власним збагаченням. «Усі поставлені питання реально можна вирішити. Якщо ж ми цього не зробимо, то Україна перетвориться на територію з ресурсами, яку «розберуть на органи».
Лідер партії «Громадянська позиція» наголошував, що головними принципами ефективної модернізації України стануть децентралізація влади, демонополізація економіки та деполітизація усіх силових органів. «Закріпивши їх законодавчо, можна буде досягти проривних результатів і якісних змін у відносинах держави з громадянами та бізнесом. Наслідком стануть зміцнення засад демократії та самоврядування, чесна конкуренція і прозорість, надійний захист прав і свобод, швидке зростання якості життя людей», – вважає Анатолій Гриценко.
Лідер партії «Громадянська позиція» переконаний, що Україні потрібна відповідальна влада, яка генеруватиме виключно довіру і впевненість у завтрашньому дні. Анатолій Гриценко запевнив, що партія «Громадянська позиція» має кандидата на чергові президентські вибори в Україні. Також вона братиме участь і у виборах до Верховної Ради. У парламенті співпрацюватиме із політичними силами, які мають схожі програмні установки, – «Самопоміч», «Демократичний альянс», «Європейська партія», «Народний контроль», «Рух нових сил», «Сила людей». «Після Майдану час справжніх реформ, на жаль, втрачено, – із сумом констатує політик. – Реформи мають нести позитив і бути зрозумілими для людей. Далі ми не можемо гаяти час. Треба діяти рішуче, інакше втратимо країну».

Анатолій ВАСЕВИЧ
“Зоря Полтавщини

Поділися:

Добавить комментарий