Андрій БЕРЕЗОВСЬКИЙ: “Запорука добробуту України – в розбудові ефективного сільського господарства”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Андрій БЕРЕЗОВСЬКИЙ: “Запорука добробуту України – в розбудові ефективного сільського господарства”

Родючі українські лани вкрив перший сніг, а отже, черговий сільськогосподарський сезон завершено. Звичайно, робота на селі триває цілий рік, ані на день не припиняється виробництво продукції в галузі тваринництва, взимку до нового сезону готується техніка, аграрії складають плани на весну, але нині вже можна підбивати остаточні підсумки року 2019. Видався він нелегким, та полтавські землероби впоралися з проблемами, які «дарувала» їм природа. Господарства Полтавщини цьогоріч намолотили 6 мільйонів тонн зерна, зібрано близько мільйона тонн соняшнику, накопано 1,1 мільйона тонн цукрового буряку. Про підсумки сільськогосподарського сезону та здобутки очолюваного ним агроформування «Зорі Полтавщини» розповів Андрій Березовський – генеральний директор ТОВ «Агрофірма «Добробут», що входить до складу агропромхолдингу «Астарта-Київ».

Незважаючи на посуху, в “Добробуті” зібрали гарний врожай

– Андрію Петровичу, з якими результатами завершує сільськогосподарський рік «Добробут»?
– Результат достойний. Цьогоріч ми зібрали один з найкращих урожаїв по Полтавщині. І ми, як керівники господарства, цим задоволені, і наші працівники. На сьогодні в агрофірмі працює 607 людей. Більшість з них опікується саме рослинництвом. Господарство вирощувало чотири основні сільськогосподарські культури. За всіма напрямками спрацювали добре, за більшістю показників врожайність перевищує середні по області. В заліку соняшнику зібрали 3,2 тонни з гектара, пшениці – 5,2 тонни з гектара, кукурудзи – 8,3 тонни з гектара. Врожайність по цукровому буряку склала 40 тонн з гектара, що менше, ніж ми розраховували, та, враховуючи кліматичні умови, внаслідок яких наші посіви цьогоріч, мабуть, як ніколи за останні роки постраждали від засухи, це теж дуже непоганий результат. Урожаї, звичайно, були б більшими, але навіть місцеві старожили не пригадують такого, щоб дощу не було більше чотирьох місяців поспіль. Люди кажуть, тридцять років такого не було. Останній дощ у нас пройшов 27 травня, а наступний – у перших числах жовтня.
– І завдяки чому вдалося врятувати посіви?
– У першу чергу це – відповідальна робота кожного працівника. Все було зроблено вчасно, ми зуміли зберегти вологу із зими та весни, протягом сезону оперативно здійснювався контроль за всіма процесами. Добре спрацювали всі ланки – від агрономів до механізаторів. На жаль, кліматичні умови погіршуються з кожним роком, на всю Полтавщину насувається степова зона. А в межах області (стосовно атмосферних опадів влітку) Козельщинський і Кобеляцький райони взагалі досить проблемні – останні 5 років трапляються засухи щороку. Тож вирішальне значення має і правильний вибір насіннєвого матеріалу. Як демонструє цей сільськогосподарський сезон – із кліматичними викликами господарство впоралося добре. Наші посухостійкі сорти та гібриди пережили цю посуху, ми отримали достойні врожаї.
– «Добробут» господарює на землях одразу п’яти районів. Чи вдається ефективно координувати виробничу діяльність?
– Так, ми обробляємо більше тридцяти тисяч гектарів землі на території Козельщинського, Кобеляцького, Новосанжарського, Решетилівського і Полтавського районів. Головний офіс агропідприємства знаходиться у Козельщині, для ефективного господарювання всю територію поділили на три регіони із центрами у Бреусівці, Хорішках і Красному. Ними опікуються регіональні директори. У нас злагоджений колектив, з 2018 року працює нова енергійна команда, і ми з впевненістю дивимося у завтрашній день.
– Окрім рослинництва, «Добробут» утримує і велике поголів’я ВРХ. Як справи у цій галузі?
– Вважаю, що спрацювали добре. Працюють дві ферми – молочнотоварна і по відгодівлі молодняку. Маємо близько тисячі корів, з них майже 400 – дійне стадо. На корову (голштини) отримуємо до 8 тисяч літрів молока на рік, тож маємо провідні позиції як в області, так і серед господарств, що входять до агропромхолдингу «Астарта-Київ». Варто відзначити і те, що наші тваринницькі комплекси забезпечують роботою близько ста людей. Працівники отримують достойну заробітну плату.

Андрій БЕРЕЗОВСЬКИЙ: “Запорука добробуту України – в розбудові ефективного сільського господарства”
Колектив молочнотоварної ферми (с. Бреусівка).

– Ви очолюєте господарство трохи менше двох років, раніше працювали в інших областях України. Чим, на вашу думку, вирізняється Полтавщина?
– Звичайно, кожен регіон має різні ґрунти, на Полтавщині, до речі, з цим все гаразд. Про кліматичні зміни вже зазначав, та навіть у сусідніх районах однієї області різні умови. Цього року, наприклад, у Полтавському районі хоч якісь дощі були, а в Козельщині – посуха, і це швидше тенденція.
Моє найголовніше завдання як керівника – докладати всіх зусиль, щоб працівник мав можливість реалізувати свій потенціал і отримати за це відповідне матеріальне заохочення.
Взагалі я вважаю, що майбутнє України – це сучасне, ефективне сільське господарство, яке гріх не розбудовувати на наших родючих землях. «Добробут» впевнено йде цим шляхом. Щороку на нашій базі проводяться виставки передової аграрної техніки. Ми осучаснили процес сівби, впровадивши відповідні мобільні додатки, і тепер кожен агроном бачить мапу, де позначені засіяні ділянки, план виконання виробничих операцій по кожному полю. Приємно, що наші здобутки помічають на загальнонаціональному рівні. У квітні цього року в столиці нашої держави «Добробут» відзначили Національним дипломом та званням «Краще підприємство України» (в галузі «Агропромисловий комплекс») за рішенням генеральної дирекції Всеукраїнського науково-дослідного центру ефективного управління та науково-експертної ради Міжнародної програми «Лідери ХХІ століття».
Не буду забігати наперед, але за підсумками цього року ми боремося за звання кращого підприємства серед тих, що входять в агропромхолдинг «Астарта-Київ».

Соціальне партнерство – пріоритет “Добробуту”

– Андрій Петрович не зазначив, що під час церемонії у Малому Маріїнському палаці в Києві й він особисто отримав орден «Лідер України», яким відзначають за професійні досягнення та особистий внесок в економічний розвиток держави, – долучається до розмови заступник генерального директора із соціальних питань Анатолій Таранушич. – Ще дві нагороди «Ангели добра» підприємство отримало на початку цього року за підсумками конкурсу «Благодійна Україна-2018», в якому ми перемогли як на регіональному («Благодійна Полтавщина»), так і на загальнонаціональному рівнях.
– Анатолію Олексійовичу, будь ласка, розкажіть детальніше про стосунки з пайовиками, громадами, соціальну стратегію підприємства.

Андрій БЕРЕЗОВСЬКИЙ: “Запорука добробуту України – в розбудові ефективного сільського господарства”
Вручення мультимедійного обладнання Василівській школі (Кобеляцький район).

– Щодо взаємовідносин з пайовиками, то зазначу, що ми працюємо на землях близько 9 тисяч пайовиків, які довірили «Добробуту» господарювати на їхніх земельних ділянках. Ми першими в своїх регіонах підняли планку орендної плати до показника 12 відсотків від грошової оцінки паю. Усі договори оренди офіційно зареєстровано. Окрім грошових коштів, пайовикам безкоштовно надаються послуги з обробітку їхніх присадибних ділянок.
Активно підтримуємо місцеві територіальні громади. У минулому році (цифра буде приблизно такою ж і цьогоріч) підприємство спрямувало 3 мільйони 800 тисяч гривень для підтримки медицини, освіти, спорту, культури й інших напрямків, які складають соціальну сферу на тих територіях, де базується агрофірма. А це – 42 сільські ради, близько 100 населених пунктів. Підтримуємо Кобеляцький навчально-реабілітаційний центр, опікуємося місцевою футбольною командою «Астарта», яка цьогоріч вийшла у вищу лігу чемпіонату Кобеляцького району.
Зрозуміло, що вищезазначені кошти – лише соціальна програма. Це не стосується податків, яких підприємство сплатило близько 151 мільйона гривень. І частина з них теж пішла на підтримку соціальної сфери кожного з районів, де ми працюємо, і Полтавської області загалом.
З соціально важливих проектів, які були реалізовані цьогоріч, варто відзначити ремонт доріг у Козельщинській ОТГ (було виділено 300 тисяч гривень), також ми відкрили чимало дитячих майданчиків, допомагаємо медичним закладам у проведенні ремонтів, зокрема заміні вікон та дверей на сучасні, у придбанні необхідного медичного обладнання. Багато уваги приділяємо дитячим садочкам та школам. Це – і ремонти, і забезпечення функціонування літніх пришкільних таборів, і харчування в них малечі.
Фінансується за рахунок соціальних коштів також проект «ІТ-освіта». Його зміст полягає в тому, що кожного року одна з сільських рад, минулоріч це була Лутовинівська, нині – Мануйлівська, отримує комп’ютерну техніку, яку ми купляємо, а потім передаємо навчальним закладам. За допомогою цього обладнання групи дітей і, за бажанням, дорослі з-поміж наших пайовиків отримують навички комп’ютерної грамотності та програмування. Проект «ІТ-освіта» діє і в інших підприємствах «Астарти» – «Полтавазернопродукті», «Глобинському цукровому заводі», «Агрофірмі імені Довженка», «Кобеляцькому цукровому заводі». Лише «Добробутом» на його реалізацію цьогоріч витрачено близько 200 тисяч гривень, і ми вважаємо, що в умовах сьогодення це дуже раціонально – ми маємо йти в ногу з часом. Сільські діти такі ж, як і ті, що мешкають у містах, вони повинні мати однакові можливості у нашому дуже динамічному світі, в якому доступ до інформації все більше стає одним з вирішальних чинників розвитку й успіху.
– До речі, підприємство випускає регіональну корпоративну газету «Твій Добробут», яка безкоштовно щомісяця розповсюджується серед усіх наших співробітників і пайовиків, – додає керівник ТОВ «Агрофірма «Добробут» Андрій Березовський. – Користуючись можливістю, хочу ще раз через «Зорю Полтавщини» подякувати всьому нашому великому колективу за самовіддану працю. Всі ми – пайовики, агрономи, доярки, механізатори, бухгалтери, керівний склад – одна команда, яка, незважаючи на примхи природи, робить все можливе, щоб зібрати гарні врожаї, аби на столах українців завжди був хліб і до хліба. І, як бачите, нам це непогано вдається!

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий