Андрій БОБЛЯХ: «Багато проблем та завдань, проте ми з командою готові до будь-яких викликів»

Андрій БОБЛЯХ: «Багато проблем та завдань, проте ми з командою готові до будь-яких викликів»

Цьогоріч на президентських та позачергових парламентських виборах українці надали до сьогодні небачену підтримку президенту Володимиру Зеленському та його ЗЕ!команді. Це – молоді та амбітні люди, які раніше здебільшого лише мали уявлення про велику політику. Сьогодні ж, коли Україна потребує негайних змін, саме вони вирішили все взяти в свої руки. Про свою команду, з якою реалізує ініціативи, розповів народний депутат України від партії «Слуга Народу» Андрій БОБЛЯХ.

– Пане Андрію, разом з депутатським мандатом ви отримали чималий кредит довіри ваших виборців. Це величезна відповідальність. Розкажіть про свою роботу.
– Основна робота депутата Верховної Ради – законотворчість. Нині у парламенті та комітетах ВРУ активно тривають обговорення законопроектів. Особисто я входжу до складу гуманітарного комітету Верховної Ради, підкомітету, що опікується питаннями сім’ї та дітей. Зараз розробляємо законопроект, що стосується саме молоді. Також кипить робота щодо низки інших важливих законопроектів, які потребують скрупульозного вивчення та обговорень. Вони стосуються земельного питання, підприємницької діяльності тощо. Разом з тим до мене надходять чимало звернень від мешканців мого виборчого округу. Незважаючи на те, що їх вирішення лежить в площині місцевого самоврядування, я намагаюся не залишатися осторонь цих проблем. Звернення різнопланові: стосуються галузі житлово-комунального господарства, аграрного сектору, екологічної ситуації тощо. Багато питань потребують глибокого вивчення та конкретних дій. І дуже важко працювати, коли на місцях залишаються представники старої влади, для яких інтереси мешканців далеко не на першому місці. Нині панує повна бездіяльність. Проте намагаюся робити все можливе для того, аби змусити місцеву владу виконувати свої обов’язки.
– Самостійно охопити усі питання та допомогти усім практично неможливо. Зрозуміло, що, аби витримати усі виклики, необхідно оточити себе однодумцями. Розкажіть про свою команду.
– Моя команда – це люди, яким повністю довіряю. Нині зі мною працюють два помічники.
Іван Ксенжук, з яким я працював ще до депутатства. За роки спільної роботи він проявив себе як людина, на яку можна розраховувати в будь- якій ситуації. З ним ми реалізували цілу низку успішних молодіжних проектів. Разом заснували event-агентство, яке користується попитом не лише у місті та області, але й в усій Україні. Заснували у Полтаві шкільну та студентську «Лігу сміху», де талановита молодь має змогу проявляти свої здібності, розвиватися. Організовували та брали участь у численних благодійних концертах на підтримку тих, хто цього потребує.
Це характеризує його як людину, що має цілі та впевнено до них іде. Фаховий, креативний, комунікабельний і, що найголовніше, готовий працювати і вдень, і вночі для того, аби і наше місто, і наша країна розвивалися.
Саме Іван є моїм помічником на окрузі. Опікується вирішенням питань, з якими звертаються громадяни. Окрім того, разом з ним втілюємо ініціативу щодо залучення молоді до суспільно-політичних процесів. Хочемо, щоби молоді люди не сиділи склавши руки або не тікали за кордон в пошуках кращої долі, а створювали країну можливостей тут!
Ще одна моя помічниця – Тетяна Сторчеус. Вона працює зі мною у Києві та займається питаннями, що стосуються законотворчої діяльності. У неї є досвід в організації роботи депутата в парламенті та комітетах.
Тетяна дипломований спеціаліст у соціальній педагогіці. Має досвід комунікації з соціально вразливими групами – малозабезпеченими сім’ями, дітьми тощо. Оскільки я входжу до комітету, що займається саме питаннями сім’ї та дітей, її знання для мене є дуже важливими. Також вона займається підготовкою інформаційних, довідкових та інших матеріалів для здійснення депутатських повноважень; організацією зустрічей; підготовкою депутатських запитів та звернень тощо.
– У вашій команді молоді люди. Чи не сприймуть опоненти вашої політичної сили малий досвід на політичній арені за мінус та слабкість? Чи не користуватимуться цим представники старої політичної генерації? І як ви з цим плануєте справлятися?
– У своєму колі у нас також є дискусії з цього приводу. Особисто у мене до цього двояке ставлення. З одного боку, чому люди, які вже були в політиці, нічого не зробили для розвитку держави? Якщо це з особистісних причин, то і робити в політиці їм нічого. Якщо ж вони зазнали певного тиску, їм не дали можливості реалізувати свої ініціативи, то з ними можна поспілкуватися. Проте я мало довіряю людям. Нині багато хто хоче увійти в мою команду. Коли я дізнаюсь певну інформацію про цих людей, виходить, що вони від Удовіченка або Матковського, Мамая. І всі хочуть в команду Бобляха. Мало того, що в команду, так ще й у помічники. Я до цього питання ставлюся дуже уважно.
Повертаючись до теми досвіду, може, ми його і не маємо. Головне, що ми не маємо досвіду красти та брехати людям і не плануємо розвивати ці навички. Натомість у нас є величезне бажання розвиватися і довести усім, що прогресивна молодь є і вона чогось варта.
– Над чим конкретно працюєте зараз? Чи є уже якісь результати роботи?
– Як я уже говорив, до мене надходить чимала кількість звернень мешканців. Тому минулого тижня разом з Іваном об’їхали майже весь округ, провели кількадесят зустрічей з представниками сільських та селищних рад, ОТГ, поспілкувалися з аграріями та представниками нафто- та газовидобувної галузі.
Говорили про розвиток громад. Нині гостро стоїть питання відтоку молоді за кордон, особливо в маленьких населених пунктах. Немає кому працювати. Тому негайно потрібно вирішувати питання щодо створення гідних умов праці тут, на Полтавщині.
З аграріями обговорювали також земельне питання. Важливо знати думку людей, що мають безпосередній стосунок до землі, знають, як правильно вести господарство, грамотно використовувати ресурси.
Звичайно, продовжуємо працювати з молоддю, адже саме з цього ми починали. Невдовзі відбудеться молодіжний форум, під час якого будемо детально аналізувати законопроект про молодь. Юнаки та дівчата зможуть висловити свою думку щодо цього документа, висловити свої пропозиції. Ми маємо чути тих, для кого і розробляється зазначений законопроект, та враховувати їхню думку. Така ініціатива буде проведена вперше. Це сприятиме залученню молоді в серйозні суспільно-політичні процеси. Вони мають знати, що держава, в якій вони живуть, цікавиться їхньою думкою, враховує її. Саме таким має бути демократичне суспільство.
Також зовсім скоро відбудеться фінал студентської «Ліги сміху» – проекту, роботу над яким ми вели до мого депутатства. Важливо розуміти, що це проект, який навчає молодь роботі в команді, організованості, змушує мислити швидко та креативно.
Загалом, окрім законотворчості, дуже багато проблем та завдань, над якими ми разом з командою працюємо. Попереду багато ініціатив та багато роботи. Проте ми готові до будь- яких викликів.

Наталія СТОРОЖУК
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий