Андрій ГРЕЧАНИЙ: «Бігом займаюся більше двадцяти років»

Андрій ГРЕЧАНИЙ: «Бігом займаюся більше двадцяти років»

Кобелячанин Андрій Гречаний брав участь у міжнародних спортивно-масових заходах «Нова пошта напівмарафон Черкаси», «Нова пошта напівмарафон Миколаїв» і ввійшов у число призерів. Повідомлення про це не здивувало колишніх однокласників, друзів, колег. Наш земляк, скільки себе пам’ятає, завжди дружив зі спортом: займався футболом, пауерліфтингом, гирями, а на першому місці завжди була легка атлетика (зокрема біг на короткі й довгі дистанції).

– Мені зараз 28 років. Бігом займаюсь більше 20 років. Кандидат у майстри спорту України, – розповів Андрій, – вибір у спорті дуже широкий, а можливості в такому невеликому місті, як наше, дуже обмежені. Приміром, візьмемо тріатлон, який включає три види: біг, плавання, велосипед. Біг – зрозуміло, хоча спеціальних бігових доріжок у нас немає. Плавання: якщо влітку – природні водойми, в іншу пору року – перерва, оскільки басейну в нас немає. Велосипед, звісно, доступний.
– До того ж у нашому місті велоспорт стає все більш популярним…
– Так, я з Романом Бондарем їздив велосипедами на дистанцію 200 кілометрів. Перевірив себе, упевнився, що я це можу, але для змагань мені потрібно 20 кілометрів. Це, приміром, у дуатлоні: біг – 5 кілометрів, вело – 20 кілометрів, біг – 2,5 кілометра. Те саме можу сказати про марафонську дистанцію – 42 кілометри: я її пробіг, але знову-таки, щоб упевнитися, що я це можу. Як правило, бігаю на 1, 5, 10 кілометрів.
– Але ж досягнення маєте не лише в легкій атлетиці?
– Спортивні розряди маю в чотирьох видах спорту: в уже згаданій легкій атлетиці, пауерліфтингу, гирьовому спорті, футболі. Шлях у футбол розпочав із ДЮСШ, навчався в тренера Сергія Калитки. Перші змагання різного рівня, чемпіонати, призові місця, нагороди… У дорослому віці виступав за команду «Дрижина» (Дрижина Гребля). Був у моєму житті й гирьовий спорт, любов до якого прищепив тато Андрій Анатолійович, який має звання кандидата в майстри спорту України. Виступав на змаганнях районного й обласного рівнів.
Згодом наш земляк Андрій Гречаний зацікавився пауерліфтингом і став займатись під керівництвом Юрія Чернявського, який уже мав досвід, особисті досягнення і, виходячи з цього, розписав Андрію програму занять.
Тренування не минули марно, Андрій став призером обласних змагань, виконав норматив першого дорослого розряду, готувався покращити свої досягнення, виконати нормативи кандидата в майстри спорту, але отримав травму спини. Після лікування спеціалісти не рекомендували займатись цим видом спорту.
На щастя, легка атлетика доступна Андрію Гречаному. Юнак зацікавився поліатлоном (біг на різні дистанції, плавання, стрільба з пневматичного пістолета). Змагання з поліатлону проводяться серед силових структур, а Андрій закінчив Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, працював у відділі ДСНС Царичанки, зараз – у Глобиному.
У змаганнях із поліатлону не просто взяв участь, а виконав норматив кандидата в майстри спорту України.
2020 рік став особливим у спортивній біографії нашого земляка. Через карантин заплановані змагання відмінили або перенесли. Для спортсмена, який постійно тренується, важливо час від часу перевіряти себе на змаганнях.
– Вирішив узяти участь в онлайн-забігу. Це було непросто. По-перше, треба було надати відеозвіт (це було вперше!). По-друге, біжиш сам, не знаєш результат суперників, тобто немає мотивації… Коли ж карантин послабили, Андрій Гречаний взяв участь більш як у 20 змаганнях різного рівня з легкої атлетики й поліатлону. Пробіг Запоріжжям, Сумами, Черкасами, Хмельницьким, Одесою, Харковом, Полтавою, дистанції вибирав різні – 1; 5; 10; 21 кілометр.
До речі, наш земляк тренується без тренера, оскільки має чималий досвід, а тим, хто бажає зайнятись бігом заради того, щоб мати хорошу фізичну форму, Андрій готовий надати консультації. Згадали в розмові й цьогорічні змагання. Зокрема міжнародний спортивно-масовий захід «Нова пошта напівмарафон Миколаїв», до участі в якому зареєструвались 262 учасники. Андрій Гречаний вибрав для себе дистанцію один кілометр, яка принесла йому призове місце: кобелячанин прийшов на фініш третім і був нагороджений бронзовою медаллю.
– Результатом задоволений. Змагання проводились удень, стояла неймовірна спека. Не всі витримували, сходили з дистанції.
А кількома днями раніше Андрій брав участь в аналогічному спортивно-масовому заході «Нова пошта напівмарафон Черкаси» і виступав у двох видах: у складі команди (5 км) і особистих змаганнях (1 км). Серед 14 команд-учасниць команда, в складі якої виступав кобелячанин, зайняла друге місце. Практично без перепочинку спортсмен вийшов на другий забіг: на дистанції один кілометр він був п’ятим серед 316 учасників. Достойний результат.
Андрій Гречаний не зупиняється на досягнутому: тренується в будь-яку пору року й за будь-якої погоди, адже спорт формує такі риси, як сила, терпіння, витримка. А ще – це нові друзі й однодумці.

Наталя ПУЗИНА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий