Андрій Кикоть  повертається

Андрій Кикоть повертається

Двома накладами у 2017 і 2018 роках вийшла книга полтавського краєзнавця і журналіста Григорія Титаренка «Планетарний голос Андрія Кикотя» про геніального полтавського оперного співака, соліста Національної київської опери, народного артиста України, лауреата багатьох престижних світових конкурсів, несправедливо забутого на Батьківщині. Перший наклад вийшов коштом автора, другий профінансовано з обласного бюджету за сприяння департаменту культури і туризму облдержадміністрації, оскільки книга була серед переможниць конкурсу соціально значущих видань.
Ми розповідали про її презентацію в Полтаві, а наприкінці листопада книга була представлена і в Києві – в малому актовому залі Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського. Цей захід підтримала заслужена артистка України, доктор культурології, академік, професор кафедри сольного співу Національної музичної академії Валентина Антонюк. Вона ж і відкрила презентацію, що була приурочена до 90-річчя від дня народження видатного співака.
На свято прибули кияни і група полтавців (автобус для неї виділили департамент культури і туризму облдержадміністрації та обласна філармонія).
Тут можна було зустріти багатьох відомих митців, викладачів Національної музичної академії, артистів Національної опери України, журналістів, студентів, людей, які пам’ятають Андрія Кикотя.
Виступив перед поважною авдиторією автор книги Григорій Титаренко, розповів, чому саме зупинився на темі «Планетарний голос Андрія Кикотя». Від полтавської групи слово мав народний артист України, провідний актор Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя і небіж співака Василь Голуб. Він згадував свої зустрічі з дядьком Андрієм Кикотем і прочитав фрагмент із власної моновистави «В степу безкраїм за Уралом». Від київських гостей слово мав заслужений журналіст України, поет, викладач, завідувач навчально-виробничої майстерні «Грінченкоінформ» Київського університету імені Бориса Грінченка Валерій Ясиновський.
Між виступами звучали записи Андрія Кикотя з диска, що додається до книги, демонструвалися на екрані слайди світлин, якими ілюструється видання.
Була присутня також небога співака Тетяна Білоус, яка взяла чи не найактивнішу участь в організації презентації.
Справжньою окрасою свята став концерт за участю талановитих студентів-басів із Національної музичної академії. А на завершення у виконанні викладача академії Валентини Андрєєвої та студента-магістранта і вже соліста Національної опери України Володимира Тишкова неперевершено прозвучав дует Одарки і Карася з опери Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». До слова, співаки обоє родом із Полтавщини.
Продовжили свято за дружнім фуршетом. Подивував своїми спогадами про Андрія Кикотя диригент, народний артист України, професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України Іван Гамкало. Теплим словом згадала свого кума Андрія заслужена артистка України, професор кафедри музичного виховання Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого Людмила Третяк-Басмановська.
І тут же до автора підійшла незнайома жінка поважного віку, здивувала своїм зізнанням: «А знаєте, я, мабуть, єдина залишилась, хто пам’ятає той момент, як Андрій Кикоть вступав до Київської консерваторії». Автор книги дуже пошкодував, що ця зустріч не відбулася раніше.
Пізно вночі, стомлені і задоволені від подорожі до столиці, повернулися полтавці додому. І пригадалися слова директора Полтавської філармонії Олега Борисовича Тищика, що їх він сказав перед поїздкою: «У вас буде хоч і невеликий, але комфортабельний автобус і гарний водій». Воістину, так і було. Дякуємо.

Залюблені в творчість
Андрія Кикотя полтавці.

Поділися:

Добавить комментарий