Андрій Кокотюха писатиме  ретро-роман про Полтаву

Андрій Кокотюха писатиме ретро-роман про Полтаву

Відомий український письменник Андрій Кокотюха не вперше завітав у Полтаву, і в міській бібліотеці-філіалі № 4 також уже виступав раніше. На новій вересневій літературній зустрічі він презентував свою вже 68-му книжку під назвою «Темні таємниці», яка щойно вийшла друком. Але мова на зустрічі йшла не тільки про нове видання, а й про інші романи Андрія Кокотюхи, про його роботу в кіно, творчі плани на найближче майбутнє. Спілкування з письменником було дуже цікавим і відбувалося на позитиві.
Нерідко в творах письменника, який родом із Ніжина Чернігівської області, згадується Полтава. Або герой із Полтави, або бойовий псевдонім у героя «Полтава»… Більше того – в задуманій Андрієм Кокотюхою новій серії романів другим за чергою буде якраз твір про Полтаву історичну. Письменник хоче «оживити» старі фотографії й показати, що і як у Полтаві було в давнину, які споруди формували обличчя міста, як одягалися полтавці тощо. На цьому тлі житимуть і діятимуть герої нового твору Андрія Кокотюхи. Він також розповість, яку музику слухали мешканці Полтави в минулому, які кінофільми дивилися.
Письменник активно працює в кіно, пише кіносценарії. Деякі його романи вже успішно екранізовані. Андрієві й самому пропонували роль у фільмі, але він обмежився появою в епізоді.
Андрій Кокотюха великий майстер вигадувати цікаві історії, а також реальні факти з життя подавати в книгах у художній формі. Чи можливо письменникові цим заробити на хліб, цікавилися читачі.
– Написання книжок родину не годує, це – хобі, – сказав Андрій. – Але я живу з того, що продаю ці історії в кіно.
Письменник повідомив, що найближчим часом вийде друком ще одна його нова, уже 69-та, книга.
Андрій Кокотюха пише дуже багато – він надзвичайно працелюбний, йому властива самодисципліна. Близько 20 тисяч знаків на день – це чотири-п’ять годин безперервної роботи… А оскільки, як наголошує, пише для читачів, а не для видавців, то видавництва до нього «в черзі стоять».
Про політику і війну на зустрічі з полтавськими читачами Андрій Кокотюха мови не вів, владу не критикував, ні на що не скаржився. А, розповідаючи про свою роботу над історичними романами (вони і ретро-романи – різні речі), двічі нагадав, хто є справжнім ворогом України в історії і сьогодні. Слова «Сталін і Путін» двічі прозвучали з уст Андрія Кокотюхи разом.
Після закінчення літературної зустрічі відбулася динамічна автограф-сесія. Читачі щільним колом оточили Андрія Кокотюху та його дружину Ірину, котра приїздила разом із ним. Так що подружжя ледве не запізнилося на потяг до Києва…

Наталія ЖОВНІР
Письменник

Добавить комментарий