Ангельський собор і людський рід

Ангельський собор і людський рід

21 ЛИСТОПАДА Православна Церква вшановує Собор Архістратига Божого Михаїла та Небесних сил безплотних.
Зі Слова Божого ми бачимо, що Ангели разом зі святими людьми Божими невпинно служать нашому спасінню, дбаючи про нього навіть більше, ніж самі люди. Народжується Христос, і замість людей, які не пізнали часу пришестя до них Спасителя, навіть не прийняли Його, Ангели славословлять народженого Богонемовля чудовою піснею. Хрещається Христос і після Хрещення перемагає диявола в пустелі – знову не бачимо людей, які допомагали б Христу в Його подвигу; замість людей одні Ангели служать Йому. Страждає Христос у саду Гефсиманському, коли душа Його охоплена сумом смертельним і Він молиться до кривавого поту, знову немає близько людей співчутливих, лише Ангел зміцнює Його; навіть найближчі учні – Петро, Іаков та Іоанн – сплять важким сном. Правда, Петро хоче підняти меч на захист Христа, коли настав час Йому виданому бути в руки грішників, але не такої допомоги шукав Христос, страждаючи через людей, – для Свого позбавлення Він мав можливість прикликати більше дванадцяти легіонів Ангелів. І свідками славного Воскресіння Христового є одні Ангели, вони звіщають про Воскресіння учням, які втекли через страх і забули всі слова Учителя.
У нашому житті також перші помічники – це Ангели. Адже вони постійно бажають проникнути в таємницю нашого спасіння, вони, як охоронці, оточують кожного з “малих цих”, вони тішаться з кожного грішника, який кається.
З них Господь хоче скласти єдину з нами Церкву – земну й небесну, зробити нас друзями і співжителями Ангелів. Для цього Він і зійшов на землю, щоб взяти на плечі Свою заблукалу вівцю – людський рід – і з’єднати її з Ангелами, заповнюючи людьми лики Ангелів, які відпали разом із сатаною. І ось, незважаючи на таку важливу участь Ангелів у справі нашого спасіння, сповнену такою великою і турботливою любов’ю, ми так мало їх помічаємо й майже не просимо їхньої молитовної допомоги, яку вони, як слуги, готові являти нам, забуваючи свою небесну велич і славу. Ангели володіють великою духовною силою, вони покликані робити добро, легко прилітають туди, де чекають їхньої допомоги! І тому необхідно частіше підносити до них молитви, навчає свята Церква.

Добавить комментарий