Англійська резинка: найпростіше  в'язання ексклюзивних речей

Англійська резинка: найпростіше в’язання ексклюзивних речей

Кажуть, що самостійно пошита річ вдалася, якщо вона не виглядає зшитою вручну. А ось в’язані речі, навпаки, повинні виглядати саме, як ручна робота, – у цьому їхня ексклюзивність.
Якісна ручна в’язка обов’язково має бути акуратною. Початківцям досягти цього важко. Проте є види в’язок, які навіть недосвідченим рукодільницям вдаються майже з першого разу. До них належить і англійська резинка. Створене за допомогою цього візерунка полотно виходить рівним (петелька до петельки), акуратним і гофрованим.

Освоїти в’язання англійською резинкою просто, а використовувати такий малюнок можна для в’язання найрізноманітніших виробів: шарфів і шапок, спортивного одягу, жакетів і пуловерів. Особливо вдалими виходять дитячі речі: об’ємні й щільні, але водночас легкі за рахунок безлічі дірочок, як в ажурних візерунках.
В’язальниці активно застосовують різні види англійської резинки. Для кожного з них перед початком роботи необхідно зв’язати зразок, щоб розрахувати кількість петель на один сантиметр. Це важливо, тому що готове полотно англійської резинки виходить дуже пишним і легко розтягується.
«Класична англійка». Особливість цієї резинки в тому, що лицьовий і виворітний бік полотна виглядають однаково. Для отримання такого ефекту перший ряд пров’язуємо, чергуючи одну лицьову й одну виворітну петлі. У другому ряду після знятої кромочної петлі в’яжемо одну лицьову, потім робимо один прямий накид (спицею до себе) і в’яжемо одну виворітну. Зверніть увагу, що лицьові петлі в’яжемо над лицьовими (за малюнком), виворітні – над виворітними, накид – між ними. Всі наступні ряди (й парні, й непарні) в’яжемо однаково: робимо накид, знімаємо лицьову петлю, пров’язуємо виворітну з накидом попереднього ряду виворітною петлею.
«Напіванглійка». Характерною рисою цієї резинки є те, що малюнок на лицьовому та виворітному боках виглядає трохи по-різному. З лиця – доволі гладенький, з вивороту – більш рельєфний.
Набираємо непарну кількість петель (плюс дві кромкові). У першому ряду в’яжемо одну лицьову петлю, робимо прямий накид, наступну петлю знімаємо непров’язаною (робоча нитка залишається за роботою, тобто позаду петлі). Таким чином пров’язуємо весь ряд до кінця. Зверніть увагу, що в цьому ряду робоча нитка весь час залишається на виворітному боці полотна.
Другий ряд починаємо в’язати з прямого накиду. Потім одну петлю (ту, яка в першому ряду була лицьовою) знімаємо не пров’язуючи. Як і в попередньому ряду нитка – за роботою. Далі знімаємо петлю і накид першого ряду й пров’язуємо однією лицьовою петлею. І так в’яжемо весь другий ряд: один накид, одну петлю знімаємо, одну петлю і накид разом пров’язуємо лицьовою.
В’язання третього ряду схоже на в’язання другого. Пров’язуємо одну петлю і накид другого ряду разом лицьовою петлею, робимо прямий накид, знімаємо одну петлю без пров’язування. Пильнуйте, щоб нитка весь час залишалася за роботою.
Далі в’яжемо всі парні ряди, як другий, всі непарні – як третій.
Кольорова. Для отримання двостороннього й різнобарвного полотна використовують кругові спиці чи довгі прямі з двома робочими кінцями (як шкарпеткові). Зрозуміло, що для такої резинки потрібні два клубки ниток різного кольору.
Для в’язання кольорової англійської резинки (наприклад, темною і світлою нитками) з вертикальними смугами необхідно набрати непарне число петель. Усі непарні ряди в’яжемо ниткою одного кольору, а всі парні – ниткою іншого кольору.
Перший ряд: одна лицьова петля, один накид, одну петлю знімаємо. Другий ряд: один накид, одну петлю знімаємо, одну петлю разом з накидом пров’язуємо лицьовою. У третьому ряду пересуваємо в’язання на протилежний бік і в’яжемо: накид разом з петлею пров’язуємо однією виворітною, робимо один накид, одну петлю знімаємо. Четвертий ряд: один накид, одну петлю знімаємо, накид разом з петлею пров’язуємо однією виворітною. П’ятий ряд: пересуваємо полотно на інший бік і в’яжемо: накид разом з петлею пров’язуємо однією лицьовою, робимо один накид, одну петлю знімаємо. Далі повторюємо в’язання з другого ряду.
Щоб отримати кольорову англійську резинку з горизонтальними смугами, в’яжемо класичний варіант: два ряди – одним кольором, два ряди – іншим. У такий спосіб ми отримаємо вузькі смужки (шириною в одну петлю англійської резинки). Для широких смуг потрібно пров’язувати кожним кольором більше рядів, але їхня кількість обов’язково має бути парною.
До речі, для кольорових смуг можна використовувати не два, а набагато більше кольорів, смуги можна робити різної ширини. Економні майстрині примудряються із залишків різнобарвної пряжі створювати по-справжньому ексклюзивні речі.

Поділися:

Добавить комментарий