Пік захворювань на дифтерію може статися цьогоріч: подумати про щеплення треба й дітям, і дорослим

Пік захворювань на дифтерію може статися цьогоріч: подумати про щеплення треба й дітям, і дорослим

На брифінгу в департаменті охорони здоров’я його керівник відомства Віктор Лисак розповів про те, як райони готували проекти первинної медико-санітарної мережі, враховуючи демографічні перспективи, стан доріг, розташування об’єктів, побажання громад – сільських рад, ОТГ і старостатів. Посадовець показав проект Великобагачанського району – документ із картами території, доріг, об’єктів, аналізом показників.

За словами Віктора Лисака, порівняно з 2013-14 роками відбулися значні (в десятки разів) зрушення  щодо щеплень. Захворювання на дифтерію і правець серед дорослих спостерігалися поодинокі, але на думку науковців, пік може статися й цьогоріч. Дорослим варто звертатися до сімейних лікарів.  Найкращі показники щеплення серед дорослих у Великобагачанському, Лубенському, Хорольському районах, найнижчі – у всіх містах обласного значення та Гребінківському, Зіньківському, Полтавському районах.

Вакцини проти кору, за словами Світлани Писаренко, головного позаштатного педіатра області, потрібно ще близько 11 тисяч доз. За сприяння дитячого фонду ЮНІСЕФ потреба до середини лютого буде закрита. Станом на 2 лютого на кір з початку року захворіло 20 осіб, з них половина – діти. Це мешканці Полтави, а також Глобинського, Диканського й Кобеляцького районів. Тяжких випадків не було.

Як наголосив Віктор Лисак, наказу про заборону не щепленим дітям ходити до школи немає, але ігнорувати чинне законодавство щодо захисту від інфекційних хвороб не можна.

Про розмову з фахівцями щодо профілактики онкологічних хвороб читайте у черговому додатку «Доброго вам здоров’я».

Ольга ЩЕГЛОВА

«Зоря Полтавщини»

Добавить комментарий