Аргентинці вивчають  бізнес-клімат на Полтавщині

Аргентинці вивчають бізнес-клімат на Полтавщині

Із робочою поїздкою Полтаву відвідав тимчасово повірений у справах Посольства Аргентинської Республіки в Україні пан Аріель Макс Санчес Ромеро. Зустріч із паном Ромеро провів перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький.

Вітаючи високоповажного гостя, Андрій Пісоцький наголосив, що в доленосному 1991 році Аргентина була серед держав, які першими визнали незалежну Україну та відкрили свої посольства в Києві. У ході зустрічі він ознайомив пана Аріеля Макса Санчеса Ромеро з ходом впровадження в області однієї з ключових для сучасної України реформ – реформи децентралізації.
Андрій Пісоцький відзначив, що на сьогодні об’єднані територіальні громади складають 30 відсотків території Полтавщини, їхні доходи зросли щонайменше вдвічі, а то й у п’ять разів, налагоджується міжмуніципальне співробітництво, зокрема в галузі комунального господарства. Як про потенційно цікавий для інвесторів фактор він згадав також про наявність в області значної кількості ініціатив зі створення індустріальних парків.
– На Полтавщині є і промислові, і нафтогазові, і аграрні території. За інвестиційною привабливістю наш регіон належить до найкращих в Україні. Ми зацікавлені в іноземних інвестиціях і готові створювати всі умови, щоб бізнес комфортно розвивався, – сказав Андрій Пісоцький.
Окремо він зауважив, що спільна риса економіки Аргентини й України – експорт олії з соняшнику – також є невід’ємною складовою агробізнесу на Полтавщині.
Пан Аріель Макс Санчес Ромеро розпочав знайомство з полтавцями з цікавого екскурсу в історію міжнародних відносин Аргентини та України й наголосив, що майже сто років тому його країна була єдиною в Латинській Америці, яка визнала Українську Народну Республіку. Він відзначив, що в Аргентині вже понад 120 років проживає потужна українська діаспора, близько 500 тисяч сучасних аргентинців мають українські корені, а в столиці країни Буенос-Айресі з 1971 року височіє пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку.
– Наші країни подібні і за кількістю населення, і за традиціями ведення сільського господарства, та й навіть за культурою і ментальністю. У нас спільні цінності. Але в нас є також спільні проблеми, і тому ми можемо допомогти один одному. В Аргентині теж нині відбувається реформування адміністративного апарату, інституціональної структури держави, – сказав пан Ромеро.
Він також відзначив, що з 2015 року триває «перезавантаження» двосторонніх відносин між Аргентиною та Україною. Загалом же протягом 26 років дипломатичних відносин укладено понад 30 угод, за якими не тільки передбачений захист інвестицій, а й скасовано візовий режим (наразі розглядається питання про розширення безвізу для українців), визнано український диплом про вищу освіту. Минулого року підписано угоду про співробітництво в галузі машинобудування, цього року – в юридичній сфері та царині спорту. У листопаді представники уряду Аргентини доєдналися до скорботних заходів із нагоди 85-х роковин Голодомору в Україні, що відбувалися в Києві.
Товарообіг між Україною та Аргентиною зростає. У 2017 році він становив 63 мільйони доларів, на кінець цього року очікується результат 80 мільйонів доларів.
– Частка Полтавщини за 2017 рік складала 1,9 мільйона доларів, за вісім місяців нинішнього року це вже 2 мільйони доларів, а на кінець року сподіваємося, що буде 2,5 мільйона. Саме тому, що торговельні зв’язки з Полтавщиною є дуже активними, я особисто вирішив сюди приїхати. Ми розуміємо, що ваша область має великий економічний потенціал, і хотіли б, щоб обсяги торгівлі ще більше зростали, – зазначив пан Аріель Макс Санчес Ромеро.
***
Тимчасово повірений у справах Посольства Аргентинської Республіки в Україні також поспілкувався з представниками місцевих бізнесових кіл у Полтавській торгово-промисловій палаті та зустрівся з полтавськими науковцями.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий