Армійські дороги, фронтові будні

Армійські дороги, фронтові будні

Котелевця Юрія Петрука на строкову військову службу призвали 12 травня 2017 року. Розпочалася вона у Полтавському військовому інституті зв’язку. Прослуживши чотири з половиною місяці, молодий солдат вирішив підписати контракт із Збройними силами України на три подальших роки. Був направлений до однієї з військових частин артилерії, яка базувалась у Сумській області. Згодом армійські дороги пролягли до реактивного артилерійського дивізіону: був призначений на посаду радіотелеграфіста радіостанції взводу управління реактивної артбатареї.
Юрію Петруку довелось служити безпосередньо у зоні проведення антитерористичної операції, спочатку – на Луганщині, а пізніше – у Донецькій області. В його обов’язки входило забезпечення надійного радіозв’язку між військовими формуваннями, прийом важливих повідомлень, телеграм. Крім того, ходив у наряди, ніс караульну службу, пильнуючи за тим, щоб ніхто з ворожого боку не проникнув у розташування українських військ артилерії, чергував на блокпостах.
Спочатку служив на лінії зіткнення, згодом – на другій лінії оборони.
– Коли військовим формуванням, які перебувають на першій лінії оборони, важко було стримувати натиск російських найманців, – розповідає далі Юрій, – протистояти їхнім танкам, ракетним установкам, всьому, що використовувалось проти нас, попри Мінські домовленості, на допомогу приходила наша потужна українська артилерія.
Після шести місяців служби у гарячих точках Донбасу Юрій Петрук проходив кількамісячний курс реабілітації і відновлення у Лебединському районі Сумщини. Після цього повернувся у зону АТО (ООС) на попереднє місце служби.
Він нагороджений відзнаками Президента України, Генерального Штабу, має кілька грамот від командування військової частини.
Моя зустріч з 22-річним солдатом Юрієм Петруком відбулась в останній день його короткої відпустки додому, де його з таким нетерпінням чекають з фронту мама Валентина Володимирівна, старша сестра Таня і молодша дворічна сестричка Богданка. Нині він знову відбув туди, де тривають бойові дії, щоб разом із своїми бойовими побратимами захищати цілісність і незалежність рідної української землі, наближати перемогу.

Анатолій ДЖЕРЕЛЕЙКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий