Ароматерапія при грипі та застуді

Ароматерапія при грипі та застуді

У сезон простудних і вірусних захворювань допоможе ароматерапія. Кілька крапель ефірної олії позбавлять від нежиті та кашлю, також піднімуть настрій.
Деякі ефірні олії мають сильний антивірусний ефект і допомагають імунній системі впоратися з грипом та застудами. Для максимального ефекту ефірні олії потрібно використовувати при перших ознаках хвороби. Можна застосовувати ароматерапію як профілактичний засіб у періоди, коли «гуляє» інфекція і є високий ризик захворювання.

Ефірні олії для профілактики

Дуже важливо зміцнювати й підтримувати імунну систему, тому що до здорової імунної системи віруси не чіпляються. Найкраще для профілактики і зміцнення імунної системи підходять ефірні олії з такими ароматами: герань, лаванда, лимон, меліса, троянда, розмарин, равенсара, чайне дерево, чебрець, евкаліпт.
Способи застосування: ароматерапевтичний масаж, розбризкувати в кімнаті, додавати у ванну, аромалампу, парові інгаляції. Використання ефірних олій безпечне й корисне для всієї родини, навіть для дітей.

Ароматерапія при перших ознаках простудних захворювань

Набагато простіше позбавитися від грипу та застуди при перших ознаках захворювання, тому починайте лікуватися відразу ж після того, як ви відчули нездужання. Коли з’являються перші симптоми грипу або застуди, використовуйте ефірні олії з такими ароматами: лимон, кориця, майоран, чорний перець, імбир, перцева м’ята, равенсара, орегано, чебрець, фенхель, базилік, чайне дерево, гвоздика, розмарин, евкаліпт, лаванда, ладан.
Способи застосування: втирати в шкіру, додавати у ванну, робити холодний або гарячий компрес, розбризкувати в кімнаті.

Ароматерапія при підвищеній температурі

Коли температура підвищена, лікування ефірними оліями дуже ефективне. Але пам’ятайте: якщо температура висока, потрібно звернутися за медичною допомогою до лікаря.
При невисокій температурі допомагають ефірні олії з такими ароматами: бергамот, чорний перець, лаванда, перцева м’ята, евкаліпт, імбир, лимон, меліса, равенсара, чайне дерево, сандалове дерево, ромашка, розмарин.
Способи застосування: холодний компрес, втирання, розбризкування у кімнаті, інгаляції.
Увага! При високій температурі масаж тіла протипоказаний.

Респіраторні проблеми

При лікуванні кашлю, бронхіту й закладеності носа краще застосовувати ефірні олії з такими ароматами: евкаліпт, чайне дерево, равенсара, ісопу.
Способи застосування: ароматерапевтический масаж, ароматизація повітря.

Простудний герпес

При перших ознаках простудного герпесу (найчастіше вискакує на губах) допомагають такі ефірні олії: меліса, перцева м’ята, м’ята колосова, бергамот.

Нежить

Ефірні олії базиліку, евкаліпта, перцевої м’яти й сосни допомагають зменшити закладеність носа.
Способи застосування: інгаляції, втирання у шкіру.

Ломота в тілі

Грип та гострі інфекційні захворювання супроводжуються ломотою в тілі або больовими відчуттями у м’язах. Допомагає прибрати больові відчуття ароматерапевтична ванна з використанням аромату таких ефірних олій: елемі, мирра, сосна, чайне дерево.
Спосіб застосування: при температурі додавати в теплу воду, при лихоманці – в гарячу.

Як правильно використовувати антивірусні ефірні олії?

Ванна. Перед додаванням ефірних олій у ванну їх потрібно змішати із сіллю, молоком або кунжутною олією. Сіль сприяє швидкому поширенню олії у воді, а молоко й кунжутне масло приводять олію в стан емульсії, що теж сприяє швидкому поширенню у воді. Без солі або емульгатора краплі ефірних олій, доданих просто так, будуть плавати на поверхні води і потраплять прямо на шкіру. Загалом можна додавати 5–15 крапель ефірної олії (можна додавати суміш олій), змішати її зі 100 грамами солі або емульгатора.
При симптомах грипу або застуди змішайте такі ефірні олії: 5 крапель бергамоту, 3 краплі лаванди, 3 краплі чорного перцю, 2 краплі ялівцю. Суміш олій додайте в 100 грамів молока з високим вмістом жирності, влийте у ванну з теплою водою.
Компреси. Додайте 10 крапель ефірної олії в гарячу воду, змочіть рушник, накладіть компрес.
Парові інгаляції. Налийте гарячу воду в миску, додайте туди 3–5 крапель вибраної антивірусної ефірної олії, накрийтеся рушником, дихайте парою гарячої води. Не нахиляйтеся над паруючою мискою нижче, ніж на 30 см. Закрийте очі, вдихайте глибоко через ніс. Процедура проводиться протягом 3–5 хвилин два рази на день.
Масаж. Концентрація чистої ефірної олії у 70 разів перевищує концентрацію у самій рослині. Тому перед нанесенням на шкіру ефірну олію потрібно розбавити базовою олією. Змішайте 10 крапель антивірусної ефірної олії з 25 мл базової олії (оливкова, абрикосова, олія виноградних кісточок). При симптомах застуди та грипу використовуйте суміш олій лаванди, чебрецю й евкаліпта.
Пряма інгаляція. Капніть кілька крапель антивірусної олії на долоню, потріть руки, складіть їх чашкою, вдихніть аромат олії прямо з долонь 3–5 разів. Будьте обережні, не торкайтеся очей.
Освіжувач повітря. Користуйтеся олійними освіжувачами повітря на основі противірусних ефірних олій.
Аромалампа – ефективний прилад для поширення аромату ефірних олій. Просто додайте олію, дихайте й будьте здорові.

Поділися:

Добавить комментарий