Ароматична торбинка для гарного настрою

Ароматична торбинка для гарного настрою

Цей виріб майстрині називають також ароматичною подушечкою чи саше. Слово «саше» має французьке коріння. У минулі епохи багаті дами обов’язково тримали у своїх вітальнях та спальнях пахучі подушечки, скроплені духами, ефірною олією чи наповнені духмяними травами.
Але не варто забувати, що і на наших, українських, теренах ароматичні торбинки були відомі здавна. Щоправда, застосування у них було зовсім інше. Маленькі мішечки із зіллям чи ладаном люди носили на грудях як оберіг.
Нині виготовлення саше особливо до душі майстриням, які захоплюються екостилем у дизайні інтер’єрів. Приємно, що, окрім естетичного значення, цей виріб має ще й позитивний вплив на емоційний стан своїх власників, адже є джерелом пахощів різних цілющих трав.

Наповнювач. Природну сировину для наповнення декоративної торбинки можна купити в аптеці, у відділі, де продаються сухі лікарські трави. А можна – на ринку. В останньому випадку вибір буде багатший, але гарантій щодо екологічності продукту – жодних. Продавець, звісно, запевнятиме, що трави зібрані далеко від автотрас та промислових підприємств. Але вірити йому доведеться на слово.
Найкраще, якщо є можливість зібрати й засушити сировину самостійно. Варто знати, що лаванда здатна допомагати при безсонні. Ніжний аромат цієї рослини знімає напругу, відгонить тривогу. Відмінним антидепресантом вважається також акація. Позитивно впливає на нервову систему й базилік. Йому краще віддати перевагу людям, які часто страждають на головний біль. Умиротворення і спокій подарує ароматична торбинка, для виготовлення якої використані пелюстки троянди чи меліса. Бадьорості й нових сил додасть жасмин. Відчутно підвищить працездатність сушена цедра мандарина, апельсина, лимона.
Якщо ароматична торбинка призначена для кухні, її можна наповнити сумішшю сушеної цедри цитрусових, прянощів і трав.
Деякі майстрині виготовляють саше на основі ефірних олій. Тоді можна обійтися без квітів і трав. Наповнювачем для мішечка слугує звичайнісінька тирса, яку можна придбати в будь-якому зоомагазині. Її особливим чином ароматизують. Спочатку тирсу насипають у скляну банку, скроплюють зверху кількома краплями ефірної олії, щільно закручують ємність кришкою і добре струшують. Потім процедуру повторюють і ставлять банку в темне місце на
7 діб. Після цього тирса набуде відповідного аромату і він буде стійким.
Тканина. Для пошиття ароматичної торбинки рекомендується вибирати тільки натуральні матеріали. Це можуть бути льон, бавовна чи, наприклад, мішковина. Головне, щоб тканина «дихала», тобто добре пропускала аромат запашних трав. Тоді приємні нотки будуть відчутні в усьому будинку.
Непоганим вибором стане дрібнозерниста тканина для вишивання, запаси якої є вдома в будь-якої рукодільниці. Її перевага – крихітні отвори по всій поверхні. Щоправда, з часом, коли вміст мішечка стане більш крихким, через них може висипатися рослинний порох.
Синтетика для виготовлення саше не підходить, передусім тому, що має зазвичай сильний запах. Аж занадто відчутний він, поки тканина нова. Запах синтетики може змінити аромат ефірної олії чи трав, іноді навіть повністю його перебити. Користі для здоров’я від такого виробу вже не буде. Швидше навпаки – торбинка перетвориться на причину роздратувань.
Технологія виготовлення. Обдумуючи вигляд майбутнього ароматичного мішечка, пам’ятайте, що він має бути й оригінальною декоративною прикрасою в інтер’єрі, й успішно виконувати свою головну функцію з ароматизації кімнати. Традиційно саше нескладне у виготовленні – жодних химерних форм, перевага за простим прямокутником чи квадратом. Мішечок може бути повністю прошитий по периметру, а може мати відкритий верх, який збирають складочками й перев’язують красивою стрічкою.
Важливо, щоб виріб був охайним на вигляд і зручним у використанні, тобто легко піддавався чищенню. За бажанням торбинку прикрашають аплікацією, вишивкою, мереживом. Досвідчені рукодільниці шиють двошарові ароматичні мішечки, використовуючи красивішу тканину для лицьового боку, а простішу для підкладки. Утім, це не обов’язково.
Модне нині саше стане чудовим подарунком рідним і друзям. Сюрприз виявиться особливо вдалим, якщо ви візьмете до уваги їхні ароматичні вподобання.

Поділися:

Добавить комментарий