Ароматний захист для моркви

Ароматний захист для моркви

Недаремно говориться в народі: хто їсть моркву, той буде веселим, здоровим і покращить зір. Любителі цього овочу рідше страждають на серцево-судинні захворювання та проблеми з травленням. А вже точно важко сперечатися з тим фактом, що без моркви на кухні не обійдеться жодна господиня. Секретами її успішного вирощування поділилася Катерина СУКАЧ з Кременчука.

Моркву можна сіяти у три строки – навесні, влітку і під зиму. Тому на початку червня ще можна врятувати становище тим, у кого вона не зійшла чи була знищена шкідниками. Цьогоріч я сіяла власним насінням, тому проблем не виникло. Майте на увазі, що насіння зберігає свою схожість всього рік. Старе морквяне насіння не має відповідного насиченого аромату, тому якщо відкрили пакетик і ваш ніс нічого «не впіймав», можете сміливо викидати його у смітник, говорить співрозмовниця.
Кращий попередник для цієї культури – картопля і капуста. Особисто віддаю перевагу капусті. Морква не любить чорнозему, краще росте на глинистих ділянках, які добре освітлюються протягом дня і продуваються вітром. Стосовно «вентиляції» морквяних грядок саме життя колись дало цінну пораду, якою користуюся донині. Посадила моркву між рядами кукурудзи і весь врожай був знищений морквяною мухою. Справа в тому, що цей шкідник любить сонячну погоду і відразу летить на морквяний аромат. Наступного року посадила грядки з морквою в перемішку з коріандром. Недалеко розмістила кілька кущів матіоли і чорнобривців. Морква була практично не ушкоджена мухою. Тож до сьогодні і моркву рятую, і зібране насіння коріандру використовую взимку як спеції.
Непогано, коли город підходить до водойми, тоді й проблеми з поливом може не виникнути. Якщо ж цього немає, моркву краще поливати у похмуру погоду, коли в неї найінтенсивніше утворюється коріння – липень та серпень. У мене город спускається у ставочок, тому не поливаю.
Догляд за морквою не складний, хоча, як і будь-яка культура, вона потребує уваги. Не «затягую» з проріджуванням та спушенням грунту між рядками протягом літа. Ви ж знаєте, що морква простір і свободу любить, у твердій землі їй тісно. Чим більше цьому уваги приділите, тим кращий матимете урожай. Якщо відстає в рості, її підживлюю розчином пташиного посліду у пропорції 1:10. На старе місце моркву повертаю через п’ять років.

Записала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий