“АвтоКрАЗ” – найбільший в регіоні й Кременчуці платник податків

“АвтоКрАЗ” – найбільший в регіоні й Кременчуці платник податків

Національний виробник вантажної автотехніки із замкненим технологічним циклом виробництва ПрАТ “АвтоКрАЗ”, як і раніше, – серед лідерів Кременчука й Полтавщини зі сплати податків до різних бюджетів. У 2018 році загальні бюджетні платежі підприємства склали майже 181 мільйон гривень. При цьому до Держбюджету Кременчуцький автозавод перерахував майже 121 мільйон гривень, що на 11 відсотків більше аналогічного показника в 2017-му. У цій сумі єдиний соціальний внесок склав 45,5 мільйона гривень, ПДВ – 74 мільйони гривень.
Донорські вливання “КрАЗу” до бюджетного фонду Кременчука також зросли на 12,5 відсотка – майже до 60 мільйонів гривень. Найбільші показники у цьому виді платежу складають: 37,7 мільйона гривень – податок із доходів фізичних осіб (зростання до 2017 року на 16 відсотків), орендна плата за землю – 18,6 мільйона гривень і близько 3,2 мільйона гривень – військовий збір.
ПрАТ “АвтоКрАЗ” у 2018 році в повному обсязі виконало свої зобов’язання перед державою із відрахувань податків, незважаючи на проблеми машинобудівної галузі і зовнішні фактори, що впливали на стабільну роботу підприємства. Український виробник, як і раніше, вважає, що збільшити відрахування до Державного і місцевих бюджетів можна за рахунок підтримки підприємства бюджетними закупівлями, у першу чергу, замовленнями техніки спеціального призначення для військових за кошти військового збору і комунальної техніки за рахунок місцевих бюджетів. У той час, як виробничі потужності заводу дозволяють виробляти понад 500 одиниць на місяць, їх завантаженість складає менш ніж 20 відсотків.
Свої соціальні зобов’язання у 2018 році “АвтоКрАЗ” також виконав у повному обсязі. Тричі протягом року підвищувалася заробітна плата працівників, яка на грудень 2018 року, в еквіваленті повного робочого місяця, у середньому по підприємству склала 7073 гривні (зростання до аналогічного показника 2017 року – 18 відсотків).

Діна СТЕГАНЦЕВА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий