"АвтоКрАЗ" збільшив відрахування  до різних бюджетів

«АвтоКрАЗ» збільшив відрахування до різних бюджетів

«АвтоКрАЗ» – єдиний український виробник вантажних автомобілів із замкненим технологічним циклом виробництва, найбільший в Кременчуці й Полтавському регіоні платник податків. У 2017 році підприємство на 13 відсотків збільшило відрахування до бюджетів усіх рівнів відносно показників 2016-го. Зокрема загальні бюджетні платежі підприємства в минулому році склали майже 162 мільйони гривень. При цьому до Держбюджету Кременчуцький автозавод перерахував близько 109 мільйонів гривень, що на 10 відсотків більше, ніж роком раніше. У цій сумі єдиний соціальний внесок склав майже 40 мільйонів гривень, ПДВ – понад 67 мільйонів гривень.
«КрАЗ» традиційно залишається й одним із основних донорів бюджетного фонду Кременчука. У минулому році за рахунок платежів підприємства місцевий бюджет поповнився майже на 53 мільйони гривень, що на 17,4 відсотка більше відрахувань у 2016 році. Найбільшу питому вагу в цій сумі складають: 32,2 мільйона гривень – податок з доходів фізичних осіб (зростання до показника 2016 року на 26 відсотків), орендна плата за землю – майже 18 мільйонів гривень і більше 2,7 мільйона гривень – військовий збір. Таке збільшення відрахувань до місцевого бюджету пов’язано в основному зі зростанням податкових відрахувань з доходів фізичних осіб, а також зростанням на 34 відсотки екологічного податку і на 22 відсотки – військового збору.
У цілому ПрАТ «АвтоКрАЗ» у 2017 році вдалося в повному обсязі виконати свої зобов’язання перед державою по відрахуваннях, навіть з урахуванням негативних наслідків економічної та політичної кризи в країні й спаду в машинобудівній галузі. Очевидно, що держскарбниця могла б отримати і в рази більше відрахувань від «КрАЗу» за умови підтримки підприємства бюджетними закупівлями. В тому числі за рахунок замовлень військової техніки із коштів військового збору – 15 мільярдів гривень, заплачених українцями в 2017 році (дані Державної фіскальної служби України). Тим більше, що виробничі потужності заводу дозволяють випускати понад 5000 одиниць техніки протягом місяця і на даний момент задіяні далеко не в повному обсязі.
Виконав завод повністю в 2017 році і взяті на себе соціальні зобов’язання. Тричі протягом року підвищувалася заробітна плата працівників, яка у порівнянні з 2016 роком зросла на 26 відсотків.
У поточному році «АвтоКрАЗ» планує і далі вишукувати можливість для підвищення соцпакета своїх працівників, поліпшення умов їхньої праці, продовжувати роботи з реконструкції об’єктів соціального призначення.

Діна СТЕГАНЦЕВА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий