Що треба знати про реорганізацію Пенсійного фонду

Автоматичне призначення пенсії – це зручно, доступно і сучасно

З липня минулого року на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України успішно функціонує сервіс «Автоматичне призначення пенсії». Він дозволяє будь-кому заздалегідь потурбуватися про майбутню пенсію.

Для того, щоб скористатися онлайн-сервісом, необхідно сформувати електронну трудову книжку (якщо це не зробив роботодавець) і стати користувачем кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
У тому випадку, коли людина завчасно вирішила систематизувати та оформити «пенсійний» пакет документів і провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних, процедура автоматичного призначення пенсії складається з таких нескладних кроків:
– підготувати сканкопії документів за визначеним переліком;
– авторизуватися на веб-порталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) за допомогою КЕП;
– на панелі керування зліва ввійти до розділу «Щодо пенсійного забезпечення», а в ньому – «Анкета надання інформації для автопризначення пенсії за віком»;
– заповнити атрибути анкети (загальні дані; дані документа, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації; дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення тощо);
– додати скановані копії документів (обов’язкові та ті, які особа вважає за необхідне надати) для підтвердження права на певні доплати та пільги;
– підписати анкету КЕП та надіслати її до органу Фонду.
При досягненні пенсійного віку документи будуть оброблені в автоматичному режимі та прийняте рішення про призначення пенсії.
Якщо ж людина, маючи необхідний страховий стаж, досягла пенсійного віку (за місяць до цієї події і наступні три місяці після неї), але раніше не подавала документи, необхідні для призначення пенсії, то може скористатися сервісом «Заява на призначення пенсії».
Після досягнення пенсійного віку претендент отримає СМС-повідомлення щодо призначення пенсії з докладною інформацією про дату призначення та розміру виплати. А відстежувати опрацювання анкети можна у розділі веб-порталу «Мої звернення», натискаючи «оновити». Крім того, одержати інформацію про автоматичне призначення пенсії можна через мобільний додаток «Пенсійний фонд».

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Добавить комментарий