Автопарк "швидких допомог" оновлено повністю

Автопарк «швидких допомог» оновлено повністю

Минулого року пілотний проект реформування системи невідкладної медичної допомоги запустили у 5 областях України, серед них – Полтавська. Ще взимку на стадіоні «Ворскла» ім. Олексія Бутовського полтавцям презентували понад сотню новеньких, оснащених всім необхідним обладнанням автомобілів екстреної медичної допомоги. Згодом Полтавщина доотримала ще 49 автомобілів за кошти Світового банку. Через певні процедури, пов’язані з документальним оформленням, частина з них, так би мовити, очікувала свого часу виходу на маршрути. Днями автомобілям надано номерні знаки, їх було перевірено на наявність необхідного медичного обладнання. Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, керівник відділу медицини катастроф департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Мохначов ознайомилися із готовністю техніки до роботи.

«Загалом область отримала 73 автомобілі за проектом Світового банку і 92 автомобілі в рамках спільної програми Кабміну і Полтавської ОДА та обласної ради. Держава сплатила 75 відсотків вартості цих автомобілів (понад 105 мільйонів гривень), область – близько 35 мільйонів гривень (близько 25 відсотків від суми контракту), – розповів голова ОДА Олег Синєгубов. – Автомобілі були доставлені, але, враховуючи те, що Світовий банк за них не розрахувався, ми не мали відповідних документів на авто, права приймати їх в експлуатацію та ставити на реєстрацію. Декілька тижнів тому Світовий банк перерахував кошти, з Мінфіну надійшли всі необхідні підтверджуючі документи, і ми в свою чергу звернулися до Сервісних центрів МВС, які зареєстрували автомобілі. Враховуючи ситуацію з карантином в області, сервісні центри певний час не працювали, і тому ми буквально сьогодні отримали номерні знаки на автомобілі. Хочу спростувати чутки, що вони прибули на Полтавщину без необхідного медичного обладнання всередині. Всі присутні змогли переконатися, що воно є. З отриманих карет швидкої допомоги 25 зберігалися на стадіоні, решта, а саме 24 автомобілі, – на автобазі департаменту охорони здоров’я. Після перевірки вони буквально виїдуть на маршрути. Можемо говорити про те, що зараз автопарк «швидких» оновлений на 100 відсотків».
До слова, з початку року на Полтавщину надійшло 165 нових автомобілів екстреної медичної допомоги. Цієї кількості має вистачити для якісного обслуговування населення всіх районів області.
«На сьогодні, судячи по всіх нормативах, Полтавська область повністю забезпечена санітарними автомобілями, – додав керівник відділу медицини катастроф департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Мохначов. – Ми покриваємо всі підрозділи Центру екстреної медичної допомоги, які складаються з лінійних та реанімаційних бригад, а також оснастимо Центр виїзної консультативної допомоги, який забезпечує всю область меддопомогою. З тими, що отримали, у нас буде майже півтори сотні автомобілів. Кожного дня на лінію в області виходять 100 лінійних санітарних автомобілів. Крім того, курсують машини виїзної консультативної допомоги, десь 12–15 машин. Звісно, виникало багато питань стосовно того, чому нові карети швидкої допомоги не відразу направлені в райони. Зазначу, що в нас не було проблеми, щоб не вистачало автомобілів для бригад швидкої допомоги. Вони їздили, бо наші спеціалісти ремонтують їх дуже якісно. Наявні автомобілі були у досить пристойному технічному стані».
Враховуючи європейські рекомендації та кількість населення області (близько 1,37 млн чол.), на лінії має бути приблизно 130 машин. Це з розрахунку один автомобіль на 10 тисяч населення. Поступово проблема з медичним транспортом вирішується.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий