У полтавській міській бібліотеці – філії сімейного читання № 6 працює Biblio-art-майстерня – проект “Моя перша книжка”. Діти тут можуть стати не тільки читачами, а й авторами власних саморобних книжечок.
Жанри для творів 12–13-річні школярі обирають самі – казки, оповідання про тварин, фантастика, навіть детективи. Оцінювати роботи допомагають дорослі експерти – справжні письменники і поети.
Нещодавно в бібліотеці були визначені перші переможці проекту “Моя перша книжка” в різних номінаціях. У ролі експертів виступили дитячий письменник Віктор Сердюк і поетеса, прозаїк Інна Снарська.
Учасниці конкурсу на кращу зроблену власноруч книжку – Анна Полтавець, Валерія Свинцицька, Валерія Ягунова, Катерина Штрикуль – представили свої книжечки, які самі написали і проілюстрували. Авторитетне журі визначили кращі текст, малюнки, обкладинку. Юним авторам вручили грамоти і подарунки.
Ось уривок з твору однієї з переможниць проекту “Моя перша книжка”.
Наталія ЖОВНІР
Журналіст
Найкраща “подруга”
У мене живе кицька Сабріна. Зранку вона завжди нявчить, щоб ми скоріше прокидалися. А якщо це день, коли треба йти в школу, то будить нас замість будильника. Я звернула увагу – вона “розмовляє” по-різному: то нявчить, то мурчить, то підвиває. Сто різних звуків коти видають спеціально для людей.
Своїм нявчанням ці тварини кличуть господарів, щоб донести до них важливу інформацію. Якось Сабріна теж так покликала мене. І що ж ви думаєте? Вона знайшла голку, яку я загубила…
Які б пригоди не траплялися, я люблю і буду любити таку красиву, розумну, спокійну, ласкаву, єдину в цілому світі кішечку – мою найкращу “подругу” на ім’я Сабріна.
Валерія ЯГУНОВА,
учениця 6-А класу Полтавської гімназії №13.
Вам також може сподобатись
«Червоне – то любов, а чорне – то журба»
Вони знають, хто найкращий
«Україна – це мій дім, і нікому не дозволено його розоряти. Ніяких ворогів на свою землю ми не пустимо!»
«Родинні Історії Війни» Всеукраїнський проєкт – про мешканців Полтавщини
Посилення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування