Автором пам'ятника  Симону Петлюрі в Полтаві  стане автор монумента  Незалежності в Києві

Автором пам’ятника Симону Петлюрі в Полтаві стане автор монумента Незалежності в Києві

Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на спорудження в Полтаві пам’ятника державному, військовому та політичному діячу, Голові Директорії, Головному отаману військ УНР Симону Петлюрі вийшов на фінішну пряму. 1 червня журі конкурсу зібралося на друге засідання в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Кращим із-поміж 11 конкурсних проєктів одноголосно визнали проєкт №573197. Його автори – скульптор Анатолій Кущ та архітектори Сергій Швець-Машкара і Михайло Швець-Машкара.

Анатолій Васильович Кущ (1945, Київ) – відомий скульптор, академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, член Національної спілки художників України. Твори майстра стали окрасою багатьох міст у різних куточках світу. Зокрема на Полтавщині – це монумент тисячоліттю Лубен.
Головна робота митця – монумент Незалежності в Києві. У доробку автора – також скульптура Архангела Михаїла на Лядських воротах, скульптурна композиція на честь легендарних засновників Києва, цикл пам’ятників «Шляхи Тараса» на Черкащині, пам’ятник Богдану Хмельницькому в місті Рокфорд у США та десятки інших творів монументальної пластики.
Архітектор із Києва Сергій Швець-Машкара – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Архітектура змін» (2019) на тему публічних просторів міст України, огляду-конкурсу «Премія Національної спілки архітекторів України» (2020). Михайло Швець-Машкара – студент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
У представленому на «петлюрівський» конкурс проєкті №573197 Головний отаман постає на повен зріст, у генеральському френчі. Однією рукою спирається на край столу з документами і картами, іншою тримає руків’я шаблі. Скульптура бронзова, заввишки три метри, на гранітному постаменті.
Щодо облаштування громадського простору навколо майбутнього пам’ятника, то у журі були зауваження, але їх візьмуть до уваги під час втілення проєкту в життя. Орієнтовна кошторисна вартість проєкту – близько півтора мільйона гривень.
Другу премію, за рішенням журі, отримав колектив авторів проєкту № 202177 у складі скульптора, народного художника України Віктора Липовки та архітектора Андрія Данилейка. На третьому місці – проєкт № 123123 члена Національної спілки художників України Олексія Пергаменщика та члена Національної спілки архітекторів України Наталії Башинської.
«Заповіти Симона Петлюри мають фундаментальну цінність для будівництва суверенної, соборної, сильної України. Радію душею і серцем, що полтавці нарешті дозріли в потребі вшанувати свого генія», – наголосив у день підбиття підсумків конкурсу український дисидент, голова обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, народний депутат України попередніх скликань, депутат обласної ради Микола Кульчинський.

Поділися:

Добавить комментарий