Баклажани на зиму: синенькі смачненькі

Баклажани на зиму: синенькі смачненькі

Майже кожна господиня, готуючи запаси консервованих овочів на зиму, маринує чи тушкує баклажани. Ніжні й водночас пікантні синенькі (як їх іще називають) за будь-якої пори року чудово смакують з картопляним пюре, кашами чи макаронами.

Закуска «Ніжна»

4 кілограми баклажанів, 1 кілограм болгарського перцю, 1 кілограм моркви, 0, 5 кілограма цибулі, 3 зубки часнику, пучок зелені (петрушка, кріп), 200 мілілітрів олії, 100 мілілітрів оцту, 1 столова ложка цукру, 2 столової ложки солі.
Зріжте в баклажанів хвостики. Наколіть овочі з усіх боків виделкою і проваріть у киплячій солоній воді 5 – 10 хвилин. Відварені баклажани помістіть під гніт на 40 хвилин, щоб стекла зайва рідина. Почистіть овочі від шкірки і поріжте середніми кубиками.
Болгарський перець і цибулю поріжте невеликими кубиками. Моркву потріть на крупній тертці. Зелень посічіть. Часник пропустіть через часничницю.
З’єднайте всі овочі, посоліть, додайте цукор, оцет, олію, перемішайте і поставте у холодильник на 2 години, щоб овочі трохи пустили сік. Потім розкладіть масу в банки й поставте стерилізуватися: літрові банки – на 50 хвилин, півлітрові – на 40 хвилин.
Закатайте банки кришками, переверніть догори дном, укутайте ковдрою і залиште до повного остигання.

Закуска гостра

5 кілограмів баклажанів, 2,5 кілограма червоного чи жовтого болгарського перцю, 4 – 5 стручків гострого червоного перцю, 200 грамів часнику, пучок петрушки й кропу, 0,5 літра олії, 250 мілілітрів оцту, 2,5 столової ложки солі.
Баклажани почистіть від шкірки й поріжте великими шматками, посоліть і залиште на пів години, щоб зійшла гіркота. Потім відваріть баклажани в киплячій воді 5 хвилин.
Пропустіть через м’ясорубку часник, перець, кріп і петрушку. Додайте в цю масу сіль, оцет, олію, перемішайте, поставте на плиту й закип’ятіть.
Злийте з баклажанів воду, додайте підготований маринад. Розкладіть у банки. Стерилізуйте 15 – 20 хвилин. Закатайте.

Закуска «Канапки»

1 кілограм баклажанів, 1 кілограм помідорів, 600 грамів часнику, 200 мілілітрів олії, лаврове листя, оцет, сіль, перець чорний мелений за смаком.
Баклажани очистіть від шкірки і відваріть до напівготовності у підсоленій воді (1ст.л/1 л) протягом 10 – 15 хвилин.
Злийте з баклажанів воду й залиште остигати. Потім наріжте баклажани кружечками. Зверху трохи поперчіть і обсмажте на олії до готовності. Знову остудіть.
Часник натріть на дрібній тертці. Помідори також наріжте кружечками.
Кожне кружальце баклажана щедро притрусіть часником і накрийте кружальцем помідора. Такі «канапки» укладіть, добре утрамбовуючи, в літрові банки. Залийте наповнену банку олією, що залишилася після смаження. Додайте 1 лавровий листок та трохи оцту. Стерилізуйте 25 хвилин. Закатайте.

Салат «Вогник»

2 кілограми баклажанів, 1 кілограм болгарського перцю, 1 кілограм помідорів, 1 склянка цукру, 0, 5 склянки оцту, 1 склянка олії, 4 головки часнику, 2 гострі перчини, 2 столові ложки солі.
Баклажани поріжте кубиками. Болгарський перець і помідори пропустіть через м’ясорубку. Все з’єднайте, поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Додайте цукор, оцет, олію, сіль і варіть 20 хвилин.
Потім додайте потовчений часник, дрібно порізаний гострий перець і проваріть іще 10 хвилин. Розфасуйте салат у банки і закатайте.

Баклажани в майонезі

5 кілограмів баклажанів, 1,5 кілограма цибулі, 800 грамів майонезу, стандартна пачка грибної приправи.
Баклажани очистіть від шкірки, поріжте соломкою і обсмажте. Цибулю поріжте півкільцями і також обсмажте. Потім обсмажені овочі перемішайте, додайте майонез і грибну приправу, викладіть у каструлю і поставте на вогонь.
Тушкуйте 30 хвилин. Розфасуйте в півлітрові банки. Стерилізуйте 20 хвилин. Закатайте кришками.

Асорті для піци

2 кілограми баклажанів, 3 кілограми помідорів, 1 кілограм болгарського перцю, 2 кілограми шампіньйонів, 200 мілілітрів оцту, 200 грамів цукру, 200 грамів олії, 2 головки часнику, 2 столові ложки солі.
Баклажани очистіть від шкірки і поріжте кубиками. Помідори пропустіть через м’ясорубку. Перець і шампіньйони почистіть і поріжте соломкою. Часник потовчіть до стану кашки. Всі інгредієнти змішайте у великій каструлі, поставте на вогонь і варіть протягом 1 години. Щоб не пригоріло, масу постійно помішуйте. Потім розкладіть готову заправку в банки і стерилізуйте 20 хвилин. Закатайте кришками.

«Як гриби»

3 кілограми баклажанів, 1 часничина, 2,5 літра води, 150 мілілітрів оцту, 1 лавровий лист, 0,5 столової ложки солі.
Баклажани (без хвостиків) порозрізайте вздовж на четвертинки. Щоб позбутися гіркоти, викладіть шматки баклажанів у посудину, засипте сіллю і залиште на 2 години.
Приготуйте розсіл: у каструлю влийте воду, додайте сіль, оцет, лавровий лист. Доведіть до кипіння. У киплячий розсіл викладайте баклажани (порціями) і варіть 15 хвилин. Діставайте з рідини шумівкою і одразу укладайте в півлітрові банки. У кожну банку покладіть зубчик часнику і залийте гарячим розсолом. Закатайте.

Аджика

1 кілограм баклажанів, 1 кілограм помідорів, 2 великі болгарські перчини, 5 гострих перчин, 250 грамів часнику, 100 мілілітрів олії, 50 мілілітрів оцту, пучок петрушки, 1 столова ложка солі.
Баклажани очистіть від шкірки, болгарський перець – від насіння. І ці, і всі інші вказані в рецептурі овочі пропустіть через м’ясорубку.
Додайте до отриманої маси олію, сіль і варіть 1 годину на невеликому вогні. Влийте оцет і варіть іще 5 хвилин. Розкладіть готову суміш у банки й закатайте.

Баклажани-язички

8 середніх баклажанів, 0,5 кілограма солодкого перцю, 3 гострі перчини, 300 грамів часнику, 1 склянка води, 1 склянка оцту (чи більше – за смаком), 0, 5 чайної ложки чорного меленого перцю, олія для смаження, сіль за смаком.
Баклажани наріжте вздовж, у вигляді «язичків». Посоліть і залиште на 1 годину, щоб вийшла гіркота.
Перець і часник пропустіть через м’ясорубку, додайте оцет, воду, мелений перець. Перемішайте, поставте на вогонь і доведіть до кипіння.
Баклажани обсмажте і складіть у банки. При цьому кожен шар баклажанів поливайте заправкою. Стерилізуйте півлітрові банки з баклажанами 20 хвилин, закатайте кришками.

Поділися:

Добавить комментарий