Баклажани  про запас

Баклажани про запас

Для любителів баклажанів триває смачний сезон. Дбайливі господині радують родину апетитними стравами на основі «синеньких», а також роблять заготовки на зиму. Різновидів таких закруток багато, але першість за популярністю належить салатам, у яких баклажани поєднують з іншими овочами, зеленню, прянощами.

Закуска «Язички»

8 баклажанів середнього розміру, 0,5 кілограма солодкого перцю, 3 гострі перчини, 300 грамів часнику, 1 склянка води, оцет за смаком (від 1 склянки до 0,5 літра), 0,5 чайної ложки перцю чорного меленого, олія для смаження, сіль.
Баклажани наріжте поздовжніми пластинками-«язичками». Посоліть і залиште на 1 годину, щоб позбавитись властивої цьому овочу гіркоти. Солодкий перець і часник пропустіть через м’ясорубку, додайте оцет, воду, мелений перець, розмішайте, поставте на вогонь і доведіть до кипіння.
Баклажани обсмажте на олії і складіть у пів літрові банки. Кожен шар баклажанів поливайте заправкою. Стерилізуйте банки 20 хвилин, закатайте кришками.

Синенькі в гострому соусі

3 кілограми баклажанів, 2 часничини, зелень (петрушка, кріп), 150 грамів олії, 2 столові ложки солі.
Баклажани поріжте великими кружальцями. Пробланшуйте в підсоленому окропі протягом 3 хвилин, потім дістаньте й дайте воді стекти.
Зелень подрібніть. Часник посічіть, змішайте з сіллю, залийте олією і перемішайте.
У чисті сухі літрові банки шарами викладіть часниковий соус, остиглі баклажани й зелень. Накрийте банки марлею і залиште на 2–3 дні в теплому місці. Потім спробуйте баклажани на смак. Якщо вони достатньо просолилися, поставте банки під кришками на стерилізацію протягом 20 хвилин. Закатайте, переверніть і вкутайте до повного охолодження.

Ікра

3,5 кілограма баклажанів, 1,5 кілограма цибулі, 1,5 кілограма моркви, 3,5 кілограма помідорів, 2 кілограми солодкого перцю, 300 грамів часнику, 3 столові ложки солі, 1 столова ложка оцтової есенції (70%), олія для смаження.
Баклажани почистіть і поріжте дрібним кубиком. Моркву потріть на крупній тертці, цибулю нашаткуйте дрібною соломкою, перець поріжте кубиком. Усі підготовлені овочі окремо обсмажте на олії, потім з’єднайте й додайте пропущені через м’ясорубку помідори. Посоліть і тушкуйте на невеликому вогні 40 хвилин. За 5 хвилин до кінця тушкування розчавіть в ікру часник і влийте оцет. Розфасуйте в банки й закрутіть.

Салат «Вогник»

2 кілограми баклажанів, 1 кілограм солодкого перцю, 1 кілограм помідорів, 1 склянка цукру, 0,5 склянки оцту, 1 склянка олії, 2 столові ложки солі,
4 часничини, 2 стручки гострого перцю.
Баклажани поріжте кубиком. Солодкий перець і помідори пропустіть через м’ясорубку. Все викладіть у каструлю і доведіть до кипіння. Додайте цукор, оцет, олію, сіль і варіть 20 хвилин. Потім додайте потовчений часник, дрібно порізаний гострий перець і проваріть іще 10 хвилин. Викладіть у підготовлені банки й закатайте.

Аджика

1 кілограм баклажанів, 1 кілограм помідорів, 2 великі солодкі перчини,
5 стручків гострого перцю, 250 грамів часнику, пучок петрушки (за бажанням), 100 мілілітрів олії, 1 столова ложка солі, 50 мілілітрів оцту.
Баклажани (без шкірки), перець, очищений від насіння, помідори, часник пропустіть через м’ясорубку. Додайте олію, сіль і варіть протягом 1 години на невеликому вогні. Влийте оцет і варіть іще 5 хвилин. Викладіть готову аджику в стерилізовані банки. Закатайте.

Мариновані ціленькі

На трилітрову банку: 2 кілограми баклажанів, по 1 гілочці петрушки й базиліку, 1 парасолька кропу, 1 лавровий лист, часник за смаком, 100 мілілітрів оцту, 1 столова ложка цукру, 1 столова ложка солі.
У велику каструлю налийте 3 літри води і поставте на вогонь. Коли вода почне закипати, покладіть у неї цілі баклажани. Овочі мають бути середнього розміру, щоб легко проходили через шийку банки.
Варіть баклажани до м’якого стану (близько 15 хвилин). Готовність перевіряйте дерев’яною шпажкою. Виделкою діставайте баклажани з окропу й щільно наповнюйте ними банки, в які попередньо поклали спеції та зелень. Зверху засипте вміст банки сіллю і цукром, залийте оцтом. Долийте окропу з каструлі, закатайте банки кришками й залиште під теплою ковдрою на кілька днів.

Поділися:

Добавить комментарий