“Батьки зростили їх справжніми синами України”

“Батьки зростили їх справжніми синами України”

У центрі Лохвиці, біля пам’ятника Невідомому солдату, 4 грудня відбулося урочисте відкриття пам’ятної стели загиблим бійцям АТО.

Відтепер поруч із меморіальною дошкою, де викарбувані імена полеглих Героїв Другої світової війни, постала ще одна – з іменами наших звитяжних сучасників, які загинули, захищаючи Батьківщину на східних рубежах. Два пам’ятні знаки об’єднує символ свободи й незалежності України – Тризуб, який нагадуватиме лохвичанам, що витки історії постійно повторюються і священні подвиги прадідів-дідів у ХХ столітті продовжили їхні славні онуки в ХХІ.
Хвилею скотилася за вітром із меморіальної дошки тканина, відкривши краянам імена Героїв Лохвицької землі: Олександр Курбацький, Олександр Матійчук, Анатолій Гнатенко, Іван Лебеденко, Олег Коваленко, Юрій Сердюк, Валентин Чуріков, Олександр Вознюк, Сергій Войтер, Микола Ларін, Валерій Литвиненко.
– Наші воїни-захисники віддали свої життя за незалежність України, за те, щоб на рідній землі ми не чули пострілів російських посіпак. Найстарший із них мав 41 рік, а наймолодший – 24. Ми відчуваємо смуток, провину й гордість. Смуток, бо не можемо повернути матерям синів, а дітям – батьків. Провину, бо захисники поклали свої голови за наше мирне життя. Гордість, бо батьки зростили їх справжніми синами своєї держави – України. Низький їм за це уклін, – звернувся до учасників мітингу Лохвицький міський голова Віктор Радько.
Слово тримала також перший заступник голови Лохвицької райдержадміністрації Ольга Папірненко:
– Ми віримо, що імена людей, які полягли за Вітчизну, житимуть у наших серцях повіки. Символічно, що ми відкриваємо пам’ятний знак у переддень свята Збройних сил України, свята наших оборонців, які в тяжкі часи завжди першими стають на захист Батьківщини. Вірю і сподіваюся, що ця стела не поповнюватиметься новими іменами, а над Україною скоро запанує мир!
– Сьогодні в країні оголошено надзвичайний стан. Росія-агресор стягує до наших кордонів далекобійну техніку, живу силу… Але ми, українці, не боїмося ворога, адже маємо справді народну армію, яка народжувалася й формувалася в бойових умовах! Відкриваючи стелу, ми ще раз підкреслюємо, що ніколи не забудемо тих хлопців, які захищали й захищають рідну землю, – наголосив голова Лохвицької районної ради Анатолій Храпаль.
Нікого не залишили байдужими слова Віри Матійчук – мами Героя Олександра Матійчука:
– Я завжди казала Саші: «Може, ти напишеш рапорт і не підеш більше туди?», а він: «Мамко, якщо я не піду, когось із моїх побратимів не відпустять додому». До ротації Саші лишався тиждень…
Мені шкода тих матерів, чиї діти навіки лишилися там – на війні. Мені шкода й російських матерів, які віддали синів на кровопролиття, і вони теж не повернулися додому. Ці жінки навіть не знають, де оплакувати своїх дітей, де їхні могилки, куди приносити квіти… Я закликаю всіх: бережіть своїх дітей, будьте їхніми друзями й порадниками…
До присутніх зверталися з патріотичними промовами також тимчасово виконуючий обов’язки комісара Лохвицького райвійськкомату майор В’ячеслав Доценко, представник районної Спілки ветеранів ЗСУ Володимир Зінченко.
Освячення меморіальної дошки та панахиду за загиблими воїнами провели настоятель храму Іоана Хрестителя УПЦ КП Всеволод Бігун та настоятель храму Іоана Богослова у Заводському, капелан ЗСУ Михайло Горожинський. Учасники мітингу поклали квіти до пам’ятного знака.

Ліна ЯКОВЕНКО
Журналіст

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий