Березень – із водою, квітень – із травою

Березень – із водою, квітень – із травою

Нарешті прийшла весна. Але надворі ще відчувається морозний подих зими. Синоптики запевняють, що холоди ще триватимуть. Отож у садівників і городників іще є трохи часу, щоб підготуватися до основних сезонних робіт. Головна нинішня їхня турбота – підготовка насіння до висіву на розсаду, захист дерев від сонячних опіків, поява яких надто вірогідна при яскравому березневому сонці.

САДІВНИЧІ ТУРБОТИ
Захистити деревця від активного весняного сонця допоможе звичайне вапнування. Якщо ви не встигли побілити дерева ні восени, ні в лютому, то в перший же сонячний день березня терміново зробіть це. Якщо стовбури і скелетні гілки дерев раніше білили, перевірте, чи не обсипалася побілка, і підправте її.
Найкраще білити вапняним молоком або водоемульсійною фарбою. Щоб захистити квіткові бруньки на плодових деревах, можна обприскати крони вапняним розчином (готується з розрахунку 1 кг вапна на 10 л води).
Прийшовши в сад, треба уважно й неквапно оглянути крони і стовбури плодових дерев, декоративні та ягідні культури. У разі виявлення механічних тріщин, морозобоїн або пошкоджень кори іншого походження всі їх слід зачистити гострим садовим ножем до здорової тканини, продезінфікувати розчином залізного або мідного купоросу і замазати садовим варом.
У другій половині березня, при стабільних плюсових температурах, можна приступати до санітарної обрізки й формування крон дерев і кущів. Видаляти слід усі хворі, засохлі гілки, пагони, що ростуть всередину, загущуючи крону.
До розпускання бруньок бажано полити кущі смородини та агрусу гарячою водою (80–90 градусів) для захисту від шкідників і хвороб. Окріп на кущі слід виливати через густе ситечко, піднявши його над рослинами на відстані не менше півметра, щоб вода встигала трохи охолоджуватися.
РОБОТИ У ТЕПЛИЦІ
Можна починати готувати до сезону парники і теплиці, найбільше уваги слід приділити дезінфекції. Існує декілька методів обробки парникових приміщень. Один з найбільш популярних хімікатів для виконання цього виду робіт – хлорне вапно. Його в кількості 400 г потрібно розвести в 10 л води й настоювати приблизно 4 години. Отриманою суспензією (вона збереться зверху) необхідно протерти прозорий матеріал теплиці, а осад використати для обробки металевих елементів. Якщо ваш парник у минулому сезоні атакував павутинний кліщ, кількість хлорного вапна треба збільшити до 1 кг.
Ваш урожай у закритому грунті від фітофтори, борошнистої роси і парші вбереже 10-відсотковий розчин мідного купоросу. Ним потрібно обробити внутрішню поверхню парникової конструкції. Також рекомендується застосовувати і специфічні препарати типу “Фітолавін-300” (помічний проти гнилей, мікроорганізмів) чи “Байлетон” (бореться з сірою гниллю). Якщо ж ви не прихильник “хімії”, обробіть свою теплицю міцним настоєм або відваром тютюну, гірчиці, часнику.
Одним із найпопулярніших способів дезінфекції парника або теплиці вважається також обробка сіркою. Для того, щоб отримати бажаний результат, спочатку герметизуємо приміщення, зачинивши всі двері, кватирки й заробивши щілини. Нам знадобляться спеціальні сірчані шашки. На обробку кожного кубічного метра простору всередині парника знадобиться по 60–80 г речовини. Якщо ж у приміщенні був виявлений павутинний кліщ, витрата сірки – по 150 г на 1 м3.
ДОГЛЯД ЗА КВІТНИКОМ
Наприкінці березня в сонячну погоду починаємо провітрювати вкриті з осені троянди, гортензії та інші багаторічники, припіднімаючи укриття. Проте не слід квапитися одразу прибирати укривний шар, адже морози ще можуть повернутися.
Якщо, після того, як повністю зійде сніг, виявиться, що коренева система багаторічних рослин й дворічників все-таки трохи підіпріла, необхідно терміново пересадити їх, видаливши гнилі корінці, і замульчувати торфом.
Можна вже починати підгодівлю цибулинних культур і багаторічних рослин комплексним мінеральним добривом, в якому повинен переважати азот.
Беремося за формування таких кімнатних рослин, як фуксія, фікус, жасмин. Пагони, що надто витягнулися при поганому зимовому освітленні, треба видалити, а решту підрізати наполовину чи третину. Такий радикальний метод оновлення рослин сприятиме масовому росту молодих сильних пагонів і закладанню на них квіткових бруньок. До речі, обрізати треба не лише кімнатні рослини, а й декоративні чагарники. Зволікати із цим не можна, адже завершити цю операцію слід до розпускання бруньок.

 

Поділися:

Добавить комментарий