“Без свого міста себе не уявляю...”

“Без свого міста себе не уявляю…”

Неможливо уявити Сергія Миколайовича десь в іншому місці, поза рідним містом і районом. Здається, знає він усі проблеми, печалі й радості отчого краю. Не уявляє себе без свого міста, роботи на його благо…
Народився в робітничій родині, все життя мешкає у Зінькові. Вісім класів закінчив у Зіньківській восьмирічній школі №3, середню освіту здобув у СШ №2. Отримавши диплом з відзнакою Глухівського педагогічного інституту Сумської області, молодий учитель прибув викладати фізику, математику і трудове навчання у Довжицькій восьмирічній школі Зіньківського району.
За кілька років його запросили на роботу до виконкому Зіньківської районної ради народних депутатів завідувати відділом. Відтоді – з 1985-го – Сергій Максименко працює в самоврядних органах.

– Шановний Сергію Миколайовичу, який період роботи у місцевому самоврядуванні вам здається найскладнішим і який – найцікавішим? – запитую співрозмовника напередодні професійного свята.
– Найскладніший – це зараз, під час роботи міським головою. Бо дуже багато господарських невідкладних справ та людських проблем, які вимагають вирішення, постійної, щогодинної присутності. Складний і динамічний тепер час, багато всього треба встигнути. А найцікавіше випадало, мабуть, коли молодий був, все навколо стрімко змінювалось. Якщо відверто говорити, тоді було більше часу займатися історією рідного краю, яку я завжди любив і люблю. Ми готували і видавали солідні краєзнавчі видання з історії Зінькова та Зіньківщини, про відомих земляків та події, що відбувалися тут, – “Зіньків від сивої давнини до наших днів”, “Зіньківщина. Історичні нариси”, “Книга скорботи Зіньківщини”. Я очолював районну комісію з реабілітації жертв політичних репресій. Зараз готуємось видати до 415-річчя нашого міста збірку творів місцевих поетів про Зіньків і книгу світлин “Зіньків і зіньківці”. Шануємо свою історію. Цього року брали активну участь у Всеукраїнській естафеті пам’яті “Слава визволителям України”. До Дня визволення України вже вчетверте за останні 5 років здійснили перепоховання безіменних воїнів Червоної армії, полеглих при звільненні Зіньківщини. До дня Святої Покрови на меморіалі Вічної Слави відкрили пам’ятний знак воїнам АТО, які загинули, захищаючи Україну.
* * *
У 1988 році Сергій Максименко був обраний секретарем виконкому районної ради, а в 1990-му – заступником голови районної ради народних депутатів. З утворенням Зіньківської районної державної адміністрації став її секретарем. Чотири рази поспіль обирався заступником голови районної ради. Був депутатом районної ради семи скликань…
На позачергових виборах Зіньківського міського голови, що відбулися у вересні 2011 року, після того, як місто спіткала непоправна втрата – помер багаторічний міський голова, шанована і досвідчена людина Микола Шум, земляки обрали очільником міста Сергія Максименка.
Восени 2015 року повторно виграв вибори, отримавши найбільшу в Україні підтримку виборців – 92,4 процента.
Сергій Миколайович – багатодітний батько, нині вже дідусь.
* * *
– Які помітні здобутки останнім часом у міста Зінькова?
– Нам є чим пишатися. Останнім часом значно “підтягли” благоустрій, впорядкували центр, ввели роздільне збирання сміття. Завдяки сприянню народного депутата Олега Кулініча Зіньків у минулому році отримав відремонтовану об’їзну дорогу, місцевих коштів у 2017 році на ремонт вулиць витратили 6,5 мільйона гривень. Чистота – лавочки, урни, зручна тротуарна плитка – все це виховує людей, уже не кинуть непотріб де заманеться. Нещодавно в парках і на клумбах міста були висаджені молоді дубки, берізки, кущі троянд. У цьому році завершили капітальні ремонти доріг по вулицях Григорія Северина і Гоголя. Зараз триває капітальний ремонт частини дорожнього покриття вулиць Дроздівської та Погрібняка. На поточний ремонт 19 вулиць та тротуарів спрямували майже 2,5 мільйона гривень. Виграли обласний конкурс проектів із розвитку громад з реконструкції вуличного освітлення по центральній вулиці міста з встановленням 62 сучасних енергозберігаючих світильників. Міська рада стала переможцем конкурсу Бюджету участі з проектом “Весільна феєрія”. Завдяки співфінансуванню з районного бюджету зараз завершуються роботи з облаштування покрівлі будинку, де буде розміщений Центр надання адміністративних послуг. І ще – повертаємо вулицям історичні назви: Воздвиженська, Біївська, Дроздівська, Гончарна, Широка та інші. До речі, у нас – найвища в Україні новорічна ялинка, що росте в природному середовищі, це зафіксовано в Книзі рекордів. У нас також – найкращий серед райцентрів дитячий парк, улюблене місце сімейного відпочинку, найкраща на Полтавщині спортивна школа олімпійського резерву з гандболу імені Віталія Літвішка.
* * *
За вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування Зіньківського району в 2007 році міський голова Зінькова Сергій Максименко був нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.
– Яке, на Вашу думку, майбутнє у місцевого самоврядування в районі, області, країні?
– Майбутнє є, це однозначно. Курс на децентралізацію, думаю, обраний вірний. Це нормальний процес, тільки треба враховувати специфіку районів, настрої людей, розповідати про переваги і ризики об’єднання громад. Можливо, варто об’єднувати ці громади не такими великими. Ми починали ініціювати об’єднання, та сусідні сільські ради поки що на це не йдуть. Я б не сказав, що Зіньківська об’єднана територіальна громада – це просто данина моді, вона б виправдала себе. Бо ми маємо ресурси, маємо землі. Добре розвинена харчова промисловість – у нас виготовляють і фасують олію, борошно, розливають мінеральну воду. Незважаючи на труднощі сьогодення, місто живе і розвивається.

Ганна Яловегіна.

Довідка “ЗП”. Загальна площа земель Зіньківської міської ради – 6669,7 га, забудови займають 1028,08 га.
До міської ради, крім міста Зінькова, належать села Сиверинівка, Пилипенки, Гусаки, Хмарівка і Дубівка. Населення по міській раді – 10,3 тисячі людей.

Від редакції. Вітаємо Сергія Максименка, його колег, усіх представників органів місцевого самоврядування із професійним святом і зичимо наснаги у роботі, міцного здоров’я, реалізації задумів, миру.

Поділися:

Добавить комментарий