Безбар’єрність у воєнний час

Безбар’єрність у воєнний час

Дихальні вправи, заняття спортом чи позитивні афірмації – які техніки використовуєте ви, аби справитись зі стресом?

«Без перебільшень, з початку повномасштабного вторгнення рф кожен із нас переживає кардинально нові випробування та стикається з непередбаченими викликами. Віднайти джерело внутрішньої сили, аби й надалі успішно реалізовувати свій потенціал, щодня ходити на роботу та піклуватися про тих, хто поруч, – напрочуд важливий аспект життя в умовах сьогоднішніх реалій», – зазначила керівник Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина СВИСТУН.
Очільниця зазначила, що електронний посібник «Довідник безбар’єрності» містить доречні розділи, які допоможуть справитися з різними ситуаціями, з якими ми стикаємося під час війни – https://bf.in.ua/u-voiennyj-chas/.

Як подбати про дитину в укритті

Кожен із батьків зобов’язаний захищати свою дитину. З більшістю небезпек дорослі вже ознайомили малечу та навчили алгоритму поведінки. Вогонь, електроенергія, транспорт, напрочуд «люб’язні» незнайомі люди, – зараз цей тривожний перелік поповнили ще й звуки повітряної тривоги.
Новий розділ онлайн-посібника «Довідник безбар’єрності», розроблений з ініціативи Олени Зеленської, дає поради батькам, як подбати про дитину в укритті під час повітряної тривоги.
Чесно і дуже короткими фразами відповідайте на запитання дитини, навіть на найбільш тривожні. Поясніть, що зараз в Україні війна, але наша армія зупиняє усі сили ворога. Робіть акцент: «Наша армія дуже сильна».
Поясніть сигнали сирени: «Коли чуєш сирени, це означає, що наша армія поруч, вона виявила небезпеку і бореться з нею. І це означає, що про нашу безпеку дбають».
Запевняйте дитину, що зараз ви в безпеці. Які слова обрати? «Я – дорослий, я тебе захищу, я з тобою». «У нас є план, я знаю, що робити». «Дивись, скільки людей разом і як наша армія нас захищає».
Переміщуючись в укриття, візьміть із собою іграшку чи іншу улюблену річ дитини. Ви можете легенько стискати руку дитини, просити, щоб вона обійняла вас міцно-міцно.
Підлітки можуть дистанціюватися, уникати всього, сидіти в тік-тоці, не реагувати. Це їхній спосіб впоратися з напругою. Варто дати їм якесь завдання і можливість проявити емоції.
Важливо разом співати і надати дитині можливість у малюванні, ліпленні, складанні конструктора – трансформувати страх і напругу.
Запропонуйте уявити себе, сім’ю, місто, країну під веселкою – під захисним куполом. Малювати, створювати уявні та зроблені з підручних матеріалів захищені простори.
Якщо дитина бліда, розгойдується, не реагує на контакт, розітріть вуха, мочки вух, дайте шоколад і солодкий чорний чай, візьміть на руки, похитайте, почніть співати пісні, які вона пам’ятає. Звертайтеся на ім’я, говоріть: «Мама й тато поруч». Потім дайте тетріс на телефоні, пограти в дартс або будь-яку іншу гру, пов’язану із просторовим сприйняттям.
Ми обов’язково впораємось, ми дуже сильні!

Прес-служба Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.

Поділися:

Добавить комментарий