Безмежна відданість своїй справі

????????????????????????????????????

Безмежна відданість своїй справі

5 березня доктору сільськогосподарських наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України, академіку Екологічної академії наук України Вікторові Микитовичу Писаренку виповнюється славних 75 літ.

Ми вбачаємо щастя людей у тому, щоб бути зрозумілими, почутими. Саме тому з великою радістю і гордістю можемо назвати себе щасливими. Визначальною мірою тому, що на своєму життєвому шляху зустріли Віктора Микитовича Писаренка і працюємо з ним.
Ще у XVIII столітті наш геніальний земляк, мандрівний філософ Григорій Сковорода стверджував, що найвищий ступінь людини полягає в тому, щоб нею бути. Ці крилаті слова повною мірою стосуються Віктора Микитовича.
Народився ювіляр 5 березня 1943 року в селі Прибузьке Жовтневого району Миколаївської області. Після закінчення середньої школи, служби в армії він твердо вирішив стати агрономом. Успішно закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут, працював за фахом, вступив до аспірантури Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи (м. Дніпропетровськ). Після успішного захисту кандидатської і докторської дисертацій працював у цьому ж інституті. У 1990 році доля пов’язала його з Полтавською державною аграрною академією. Спершу Віктор Микитович працював завідувачем кафедри екології і ботаніки, а в 1996 році його обрано ректором академії. На цій посаді розкрився талант Віктора Писаренка як організатора, педагога, науковця, хлібороба. За 15 років перебування на керівній посаді Віктор Микитович завжди ставив перед своїми колегами стратегічні завдання – широко впроваджувати в навчальний процес сучасні методи освіти, використовувати новітні передові технології.
Завдяки ювіляру було збудовано 4-й навчальний корпус та Центр дозвілля студентів, активно запрацювало студентське самоврядування, набула розмаху студентська наукова діяльність, пожвавилася робота спортивних секцій. Для студентської молоді Віктор Микитович є батьком і наставником. Тож неспроста його люблять і поважають студенти.
Як науковець, В. М. Писаренко зробив вагомий внесок у розробку екологічно обгрунтованих систем захисту рослин від шкідників, систему органічного землеробства. В його доробку понад 300 наукових праць та 19 книг. Під його науковим керівництвом захищено 19 кандидатських дисертацій. Трудові здобутки В. М. Писаренка гідно відзначені на державному рівні: орденом «За заслуги» III ступеня, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом», багатьма іншими нагородами. Та найбільша із них, як вважає Віктор Микитович, – це довіра людей, колективу академії, рідного факультету, яким він віддав майже 30 років трудового життя.
Працюючи нині завідувачем кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування, Віктор Микитович займається питанням органічного виробництва. З-під його пера вийшли в світ книги про систему органічного землеробства, про досвід вирощування органічних продуктів в аграрних підприємствах, фермерських і селянських господарствах. Ось і нещодавно вийшла в світ нова його книга – «Повість прожитих літ». Це – своєрідна сповідь палкого романтика, людини щирої душі й великого серця. У цій же книзі є багато відгуків від колег ювіляра, які говорять про великий авторитет Віктора Микитовича Писаренка серед науковців, викладачів, аспірантів, студентів та працівників нашого вузу.
У цій людині гармонійно поєднуються життєва сила, мудрість, чуйність, доброта, велика любов до професії. Тож з нагоди ювілею, шановний Вікторе Микитовичу, прийміть сердечні вітання і побажання міцного здоров’я, довголіття, щасливого сімейного життя, родинного благополуччя, миру, добра й тепла, а також творчих і трудових успіхів у всіх сферах Вашої діяльності.
Нехай оберігає Вас Господь від усіх негараздів і тривог.

Ректорат, профком,
деканат факультету агротехнологій
та екології, кафедра екології,
охорони навколишнього
середовища та збалансованог

Добавить комментарий