У Кабінеті Міністрів опублікували рекомендації щодо того, де і як українці можуть отримати безоплатні послуги з охорони ментального здоров’я у воєнний час.
Такі послуги надають на всіх рівнях медичної допомоги: лікарі первинної ланки, заклади екстреної та спеціальної меддопомоги, мобільні мультидисциплінарні команди, служби психологічної підтримки тощо. Для пацієнтів ці послуги є безплатними – їх оплачує Національна служба здоров’я.
Якщо потребуєте психологічної підтримки – зверніться до свого сімейного лікаря. Попри війну українці можуть отримати послуги з охорони ментального здоров’я на всіх рівнях медичної допомоги, зазначають у Кабміні.
Послуги з ментального здоров’я можна отримати:
У сімейного лікаря. У лікаря первинної меддопомоги можна пройти діагностику психічного стану, отримати поради та взяти направлення до іншого спеціаліста.
Амбулаторне лікування. Під час такого лікування пацієнт може самостійно звернутися до фахівця медзакладу, що має договір із Національною службою здоров’я України. У цьому разі направлення не потрібне.
Стаціонарне лікування. Спеціалізовані заклади надають такі безплатні послуги: психіатричний огляд, індивідуальний план лікування і реабілітації, проведення психодіагностичних тестів у динаміці й контроль за станом пацієнта. Направлення в цьому випадку не потрібне.
Виїзд мобільної мультидисциплінарної команди до пацієнта. Такі мобільні команди працюють при медичних стаціонарах, а щоб їх викликати, потрібне направлення від сімейного лікаря або психіатра. Контакти лікарень, де працюють мобільні психіатричні команди, можна дізнатися в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.
Служба психологічної підтримки. Якщо не має можливості звернутися до лікаря, можна зателефонувати на лінії психологічної допомоги.
Лінія Національної психологічної асоціації – 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня).
Лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції – 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00).
Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів для ветеранів та членів їхніх родин – 0 800 332 029 (цілодобово).
Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» – 0 800 210 160.
Національна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я Lifeline Ukraine – 7333.
Лінія ГО «Ла Страда-Україна» – 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) та 116 123 (з мобільного).
Контакт-центр МОЗ – 0 800 60 20 19.
Усі консультації надаються анонімно, конфіденційно й безоплатно.
https://tykyiv.com/