Інформаційний кур’єр

Безпечна та дружня школа партнерства

Напередодні нового навчального року в оновленій сесійній залі Полтавської обласної ради відбулася традиційна серпнева конференція педпрацівників «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2018/2019 навчального року та основні завдання на 2019/2020 рік».
На початку конференції педагогів привітали з початком навчального року, нагородили відзнаками Міністерства освіти і науки України та департаменту освіти і науки ОДА. Цього разу у заході взяв участь заступник міністра освіти та науки Вадим Карандій. У своєму виступі він акцентував увагу на впровадженні реформи «Нова українська школа» (НУШ), яка стартувала у 2016 році і триватиме до 2029 року. З його слів, нині сільські діти мають нижчі результати у навчанні, ніж міські, тож міністерством планується і надалі усувати нерівність у доступі учнів до освітянських ресурсів. Планується і надалі розширювати мережу позашкільних закладів освіти, оскільки, як показали дослідження, вони позитивно впливають на розвиток дітей. Ще одним завданням є покращення базового рівня математичної компетенції вихованців шкіл та покращення навиків читання. За даними проведеного моніторингу, в цій справі кращі результати демонструють дівчатка, тоді як у точних науках така відмінність не спостерігається. А ось учні молодших класів і надалі продовжать навчатися у ігровій формі. Кожні два роки буде проводитися дослідження компетентностей першокласників для вивчення процесу навчання дітей у динаміці та коригування дій. Вже у жовтні цього року 150 українських шкіл пройдуть оцінку для дослідження ефективності впровадження реформи. Безпечна та дружня школа партнерства є головним завданням нової української школи, наголосив Вадим Карандій.
В Україні триває формування мережі обласних управлінь Державної служби якості освіти. Тож на заході присутнім представили начальника цього регіонального підрозділу Юрія Кращенка, який вже встиг набрати команду однодумців.
Про ще одну цікаву і поки що суто місцеву ініціативу поінформував голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. Для полтавських учнів запровадили новий конкурс – шкільний бюджет участі. Його метою є підготувати школярів до дорослого життя, навчити розпоряджатися власними коштами та коштами громад у майбутньому. Перший семінар за участю дітей віком до 14 років пройшов на базі відпочинку «Ерудит» на початку вересня.
У новий навчальний рік школи входять повністю підготовленими, повідомила директорка департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко. Особливу вдячність вона висловила тим громадам, які знаходять додаткові кошти для доплат педагогам. З її слів, головним цьогорічним нововведенням є створення ресурсно-інклюзивних центрів, яких наразі 26. До кінця цього року їх має бути 33. Головне завдання, яке нині ставить перед освітянами уряд, – ліквідувати черги до дитячих садочків. І якщо раніше у цій черзі знаходилося понад 1200 дітей, то зараз їх кількість складає близько 900 по області. Також цього року планується відкриття близько 600 нових місць у дитячих садочках на Полтавщині.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий