Інформаційний кур’єр

Безпечне освітнє середовище: нові виклики воєнного часу

Під час воєнних дій та ще тривалий час після їх закінчення заклади освіти в Україні працюватимуть у нових умовах, передусім, орієнтуючись на вимоги до безпечного освітнього середовища. Облаштування укриттів та організація безпечного освітнього простору – серед найважливіших завдань для керівника закладу освіти.
З початком нового навчального року в кожній школі індивідуально буде ухвалюватись рішення щодо організації освітнього процесу – очно, дистанційно чи у змішаному форматі. Це рішення залежатиме, зокрема, від безпекової ситуації, наявності, стану, площі укриття та від результатів обстеження закладу освіти спеціальними комісіями.

Минулого тижня відбулись онлайн-заняття для керівників місцевих органів управління в сфері освіти, закладів освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників Полтавської області щодо облаштування безпечного освітнього середовища та укриттів. Навчанням охоплено понад 1300 освітян-управлінців.
Особливу увагу звернено на питання психологічної та особистісної стійкості дітей, учнів, студентів та педагогів. Окрім традиційних адаптаційних практик для дітей та учнів, варто звертати увагу на емоційний стан педагогів (адже від нього залежить якість викладання і якість результатів навчання). Необхідно налагоджувати та підтримувати партнерство з батьками. Вони мають знати, як і куди здійснюється евакуація їхніх дітей у разі повітряної тривоги. На часі також – перегляд антибулінгових політик (особливо актуально для закладів, у яких навчаються учні з числа внутрішньо переміщених осіб).
Онлайн-заняття організовані управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області спільно з головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій, департаментом освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації, відділом ювенальної превенції головного управління Національної поліції України, Ініціативою академічної доброчесності та якості – Academic IQ Американських Рад із міжнародної освіти.
Державна служба якості освіти України разом із ініціативою «Система забезпечення якості освіти» (SURGe) розробила рекомендації, які допоможуть керівнику закладу освіти організувати безпечне освітнє середовище і в очному, і в дистанційному, і в змішаному форматі навчання, а також більш ефективно змінювати формати залежно від безпекової ситуації.
Докладно з цими рекомендаціями можна ознайомитися за посиланням: https://sqe.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/Bezpechne_osvitnie_seredovysche_2022_SQE-SURGe.pdf

Підготовлено управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області.

Добавить комментарий